Grindhouse mocno okrojone 0

Najpierw informacja, że dzieło przedzieli okres kilku miesięcy a teraz, że zabraknie fałszywych zwiastunów.

Najpierw była informacje o tym, że dwie części Grindhouse zobaczymy oddzielnie. Zaowocowało to petycją skierowaną do polskiego dystrybutora Kino Świat o następującej treści:

Kadr z filmu Grind House 2007Kadr z filmu Grind House 2007

Treść petycji:

Quentin Tarantino i Robert Rodriguez stworzyli dzieło niezwykłe. Grindhouse – podwójny film – na który składają się dwie 90-minutowe produkcje – Death Proof i Planet Terror – rozdzielone zwiastunami fikcyjnych filmów. Wielu kinomaniaków w Polsce oczekiwało na dzień premier z niecierpliwością. Miało być to ich święto. Dystrybutor filmu w naszym kraju – firma Kino Świat – zrezygnował z podwójnej formy filmu i hasła Double Feature dzieląc go na dwie części. Uważamy, że jest to działanie sprzeczne z zamysłem twórców i niszczące ideę tej produkcji. Zwracamy się wobec tego z prośbą o zmianę swej decyzji, z uwzględnieniem głosów fanów i zamysłu reżyserów.

Kinomaniacy

Petycja była napisana w lutym, ale jak pokazuje smutna rzeczywistość polski dystrybutor nie miał wpływu na producenta. Pierwszą część zatytułowaną Death Proof obejrzymy 20 lipca a drugą Planet Terror jesienią. Nie dość, że będziemy oglądać film trzy miesiące po światowej premierze, to jeszcze przedzielony kilku miesięczną przerwą. Słabe wyniki finansowe w USA sprawiły, że producent poza Stanami nakazał promocję części oddzielnie i namawia, żeby w ogóle unikać używania nazwy Grindhouse. W Polsce będzie trochę inaczej i części będą opatrzone nazwą Grindhouse Vol.1 i Vol.2.

Kolejną smutną informacją dla fanów Tarantino jest to, że słynnych fałszywych zwiastunów przed lub po seansie nie będzie. Decyzja zapadła znowu za oceanem i zwiastuny zobaczymy prawdopodobnie dopiero na DVD. Wydaje się też, że umarł pomysł, żeby pokazać je na stronie www.grindhouse-film.pl.

Cztery fałszywe zwiastuny to:

Machete – Robert Rodriguez (w roli głównej Danny Trejo) – podobno ma doczekać się realizacji film na jego podstawie, co byłoby prawdziwym ewenementem.

Thanksgiving – Eli Roth
Don't – Edgar Wright
Werewolf Women of the S.S. – Rob Zombie – (w roli głównej Nicolas Cage!)

O Thanksgiving pisał już Ronaldinho i możesz go u nas zobaczyć. Zwiastun został stworzony przez Eliego Rotha (twórcy horroru Hostel), który także w nim występuje. Zwiastun ten, obok trzej innych fałszywych zapowiedzi, będzie wyświetlany pomiędzy dwoma częściami filmu Grindhouse w reżyserii Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Premiera tej produkcji już 6 kwietnia w USA, a w Polsce dopiero 8 czerwca jeden z dwóch filmów, prawdopodobnie Death Proof. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie cztery fałszywe zwiastuny przerodzą się w kinowe produkcje. Do tej pory oficjalnie wiadomo, że Rodriguez zrobi film Machete, w którym główną rolę zagra Danny Trejo.

UWAGA! Zwiastun mogą oglądać TYLKO osoby dorosłe!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

justangel 2007-07-17

No ja mam nadzieje ze będzie można zobaczyć te filmy w całości razem ze zwiastunami na jakiś specjalnych pokazach filmowych. Skoro byli chętni na maraton z wersjami reżyserskimi np "władcy Pierścieni" to jest szansa na "Grindhouse" w całości.

Ronaldinho 2007-07-17

Nie popisali się producenci. Z niecierpliwością czekałem, aby zobaczyć 'fałszywki' w kinowym klimacie, a nie będzie nawet jednego. Premiera miała być 8 czerwca, jest 20 lipca, a "Planet Terror" miał być w sierpniu, będzie późną jesienią :) Jedyny plus późniejszej premiery to te dodatkowe 20 min filmu, aczkolwiek słyszałem, że ten dodatek nic szczególnego nie zmienia.

Anonimowy 2007-07-17

No to kolejna ekstra wiadomość, może producent jeszcze sie bardziej zapędzi w swoich pomysłach i dojdzie do wniosku że po co poszczać w ogóle ten film ;-)

Proszę czekać…