Grindhouse mocno okrojone 0

Najpierw informacja, że dzieło przedzieli okres kilku miesięcy a teraz, że zabraknie fałszywych zwiastunów.

Najpierw była informacje o tym, że dwie części Grindhouse zobaczymy oddzielnie. Zaowocowało to petycją skierowaną do polskiego dystrybutora Kino Świat o następującej treści:

Kadr z filmu Grind House 2007Kadr z filmu Grind House 2007

Treść petycji:

Quentin Tarantino i Robert Rodriguez stworzyli dzieło niezwykłe. Grindhouse – podwójny film – na który składają się dwie 90-minutowe produkcje – Death Proof i Planet Terror – rozdzielone zwiastunami fikcyjnych filmów. Wielu kinomaniaków w Polsce oczekiwało na dzień premier z niecierpliwością. Miało być to ich święto. Dystrybutor filmu w naszym kraju – firma Kino Świat – zrezygnował z podwójnej formy filmu i hasła Double Feature dzieląc go na dwie części. Uważamy, że jest to działanie sprzeczne z zamysłem twórców i niszczące ideę tej produkcji. Zwracamy się wobec tego z prośbą o zmianę swej decyzji, z uwzględnieniem głosów fanów i zamysłu reżyserów.

Kinomaniacy

Petycja była napisana w lutym, ale jak pokazuje smutna rzeczywistość polski dystrybutor nie miał wpływu na producenta. Pierwszą część zatytułowaną Death Proof obejrzymy 20 lipca a drugą Planet Terror jesienią. Nie dość, że będziemy oglądać film trzy miesiące po światowej premierze, to jeszcze przedzielony kilku miesięczną przerwą. Słabe wyniki finansowe w USA sprawiły, że producent poza Stanami nakazał promocję części oddzielnie i namawia, żeby w ogóle unikać używania nazwy Grindhouse. W Polsce będzie trochę inaczej i części będą opatrzone nazwą Grindhouse Vol.1 i Vol.2.

Kolejną smutną informacją dla fanów Tarantino jest to, że słynnych fałszywych zwiastunów przed lub po seansie nie będzie. Decyzja zapadła znowu za oceanem i zwiastuny zobaczymy prawdopodobnie dopiero na DVD. Wydaje się też, że umarł pomysł, żeby pokazać je na stronie www.grindhouse-film.pl.

Cztery fałszywe zwiastuny to:

Machete – Robert Rodriguez (w roli głównej Danny Trejo) – podobno ma doczekać się realizacji film na jego podstawie, co byłoby prawdziwym ewenementem.

Thanksgiving – Eli Roth
Don't – Edgar Wright
Werewolf Women of the S.S. – Rob Zombie – (w roli głównej Nicolas Cage!)

O Thanksgiving pisał już Ronaldinho i możesz go u nas zobaczyć. Zwiastun został stworzony przez Eliego Rotha (twórcy horroru Hostel), który także w nim występuje. Zwiastun ten, obok trzej innych fałszywych zapowiedzi, będzie wyświetlany pomiędzy dwoma częściami filmu Grindhouse w reżyserii Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Premiera tej produkcji już 6 kwietnia w USA, a w Polsce dopiero 8 czerwca jeden z dwóch filmów, prawdopodobnie Death Proof. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie cztery fałszywe zwiastuny przerodzą się w kinowe produkcje. Do tej pory oficjalnie wiadomo, że Rodriguez zrobi film Machete, w którym główną rolę zagra Danny Trejo.

UWAGA! Zwiastun mogą oglądać TYLKO osoby dorosłe!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

justangel

No ja mam nadzieje ze będzie można zobaczyć te filmy w całości razem ze zwiastunami na jakiś specjalnych pokazach filmowych. Skoro byli chętni na maraton z wersjami reżyserskimi np "władcy Pierścieni" to jest szansa na "Grindhouse" w całości.

Ronaldinho

Nie popisali się producenci. Z niecierpliwością czekałem, aby zobaczyć 'fałszywki' w kinowym klimacie, a nie będzie nawet jednego. Premiera miała być 8 czerwca, jest 20 lipca, a "Planet Terror" miał być w sierpniu, będzie późną jesienią :) Jedyny plus późniejszej premiery to te dodatkowe 20 min filmu, aczkolwiek słyszałem, że ten dodatek nic szczególnego nie zmienia.

Anonimowy

No to kolejna ekstra wiadomość, może producent jeszcze sie bardziej zapędzi w swoich pomysłach i dojdzie do wniosku że po co poszczać w ogóle ten film ;-)

Proszę czekać…