Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Dusigrosz Dany Boon i inne sknery 0

Był już hipochondrykiem, pracownikiem poczty na dalekiej północy, celnikiem, który nikomu nie przepuści, a teraz będzie człowiekiem, którego najlepszym przyjacielem jest wąż w kieszeni. Centuś, chciwiec, liczykrupa, chytrus, harpagon, kutwa… Dany Boon. Najzabawniejszy francuski aktor będzie żałował grosza w swoim najnowszym filmie Dusigrosz.

Dany Boon jako François Gautier w filmie Dusigrosz, fot. Thomas Bremond.

Dusigrosz to film producentów Rozumiemy się bez słów i Dla niej wszystko. Najpopularniejszy francuski komik Dany Boon w zwariowanej komedii o człowieku, który kocha pieniądze do szaleństwa.

Postać grana przez Boona nie jest pierwszym sknerusem w historii kina. Miał on godnych poprzedników. Wystarczy wspomnieć Sknerusa McKwacza, Sknerusa Kirka Douglasa czy Skąpca Louisa de Funèsa.


Sknerus McKwacz, Kirk Douglas (z Michaelem J. Foxem) i Louis de Funès.

Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów.

Utalentowany skrzypek François Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosztowałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat François staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent.

Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez… lokatę bankową.

Najpiękniejsza opowieść o miłości… do pieniędzy w kinach od 25 grudnia 2016 roku. Zobaczcie zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

CameronPoe 2016-12-02

Zapowiada się na kolejną dobrą komedię z Dany Boonem (nie to co ostatni Lolo).

Proszę czekać…