Opowieści z Narnii w Polsce 0

Od poniedziałku trwają w polskich Tatrach zdjęcia do drugiej części Opowieści z Narnii.

Hollywoodzka ekipa będzie jeszcze do jutra, więc dla łowców autografów na pewno jest to duża szansa na wyjątkowo cenną zdobycz. Niestety wiadomo tylko, że zdjęcia będą kręcone w Tatrach a dokładne miejsce jest zastrzeżone tajemnicą. Oczywiście w Polsce są odtwórcy głównych ról, którzy wraz z kaskaderami i statystami wezmą udział w skomplikowanych, plenerowych scenach.

Kadr z filmuKadr z filmu

Światowa premiera Opowieści z Narnii: Książę Kaspian zaplanowana jest na 16 maja 2008 roku, została ona przesunięta o prawie pół roku, wcześniejsza data to 14 grudnia 2007 roku. Budżet tej produkcji to 100 milionów dolarów, jest on mniejszy o 80 mln w porównaniu do części pierwszej. Zdjęcia rozpoczęły się 12 lutego 2007 roku, w Auckland (Nowa Zelandia) i trwały przez ponad miesiąc. Następnie ekipa filmowa przeniosła się do naszego południowego sąsiada, Czech. Zdjęcia w tym kraju trwają już cztery miesiące w Pradze i po zakończeniu ich zakończeniu w Polsce właśnie tam wróci ekipa filmowa.

Pierwsza część przy budżecie wynoszącym 180 mln w weekend otwarcia zarobiła w samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 65 mln dolarów. Przez cały okres wyświetlania na świecie udało jej się zgromadzić na koncie nie bagatelną kwotę 739 mln dolarów. Magia Narnii na pewno nie zawiedzie i tym razem, bo twórcy spokojnie mogą spodziewać się podobnych wpływów. Moda na seriale trwa i rynek pokazuje, że kolejne części sprawdzonych przebojów mogą liczyć na jeszcze większe zyski.

Drugi tom sagi C. S. Lewisa koncentruje się na losach księcia Kaspiana (Ben Barnes), który musi walczyć o odzyskanie należącego mu się tronu z rąk złego wuja Miraza i jego żony, Pretensjonuty. Pomoże mu w tym pojawiające się po raz kolejny w magicznym świecie Narnii rodzeństwo Pevensie.

Ekipa drugiej części filmu jest praktycznie taka sama. Ponownie reżyserią zajmie się Andrew Adamson. Twórcy nowego scenariusza to: reżyser Andrew Adamson, Christopher Markus i Stephen McFeely. Za produkcję filmu odpowiedzialni są: wspominany wcześniej reżyser Adamnson, Mark Johnson, Perry Moore i Philip Steuer. Zobaczym również czwórkę młodych aktorów, którzy kontynuują swoje role: Peter (William Moseley), Susan (Anna Popplewell), Edmund (Skandar Keynes) i Lucy (Georgie Henley). Głosem lwa Aslana ponownie będzie, w wersji anglojęzycznej, mówił Liam Neeson.

Kiedy trwają pracę nad drugą częścią, to już rozpoczęły się przymiarki do następnych. Michael Apted stanie za kamerą The Chronicles of Narnia: The Voyage od the Dawn (Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu). W trzeciej części Edmund i Lucy starają się zlokalizować siedmiu wygnanych władców Narnii. Czwarta część, oczekuje się, że będzie adaptacją Srebrnego krzesła.

Czekając na premierę i kolejne części na pewno warto odwiedzić Tatry, bo później dzięki temu znacznie zwiększy się szansa, że rozpoznamy w którymś z fragmentów piękne zakątki naszych gór.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

db001

"w Pradze i po zakończeniu ich zakończeniu w Polsce"

Bez komentarza

Proszę czekać…