Tom Cruise zagra Edwina A. Salta

Columbia Pictures prowadzi rozmowy z Terrym George'em w sprawie reżyserii dramatu pt. Edwin A. Salt.

Scenariusz napisał twórca filmu Equilibrium, Kurt Wimmer. Lorenzo di Bonaventura i Sunil Perkash zajmą się produkcją.

Studio ma nadzieję, że Cruise wcieli się w postać tytułową, czyli oficera CIA, któremu zarzucono, że jest on uśpionym rosyjskim szpiegiem. Salt musi uniknąć schwytania przez swoich przełożonych, aby zjednoczyć się ze swoją rodziną i udowodnić swoją niewinność.

Aktor był bardzo zajęty w tym roku, gdyż pracował na planie obrazu Roberta Redforda Lions for Lambs i Bryana Singera Valkyire, do którego trwają właśnie zdjęcia. Cruise miał też do wyboru kilka innych propozycji na swój następny film. Kolejną możliwością jest remake niemieckiej komedii Doris Dorrie Men, którego reżyserią zajmie się prawdopodobnie Todd Phillips.

Tom Cruise w filmie Zakładnik 2005Tom Cruise w filmie Zakładnik 2005

Tom Cruise przez miesiące był zaintrygowany rolą w projekcie Edwin A. Salt, a studio było zajęte szukaniem właściwego reżysera. Terry George, który ostatnio wyreżyserował film wojenny Hotel Ruanda, właśnie skończył prace na planie dramatu Reservation Road, w którym zagrają m.in. Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly oraz Mira Sorvino.

Tom Cruise znany jest z takich obrazów jak Urodzony 4 lipca, Top Gun, Mission: Impossible, Jerry Mcguire, czy Zakładnik.