Weekend z filmem - przegląd 1

W tym tygodniu tylko trzy nowe filmy. Ale jakie! Ekranizacja bestsellerowej powieści Dana Browna – Kod da Vinci, Oscarowa Kola, oraz trójwymiarowe Życie Oceanów 3D. Zacznę od najbardziej oczekiwanego filmu tego roku.

Bohater Kodu da Vinci, światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Sauniere, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy.

Kod da VinciKod da Vinci

Kola – to czeski film, który zdobył już wiele międzynarodowych nagród. Do tych najważniejszych można zaliczyć Oscara – za najlepszy film obcojęzyczny, oraz Złoty Glob – również za najlepszy film obcojęzyczny.
Praga, 1989 r., ostatnie lata socjalizmu. Frantisek Louka (Zdeněk Svěrák), 55 letni wiolonczelista i lekkoduch, którego przed laty wyrzucono z filharmonii, zarabia na życie grą w domach pogrzebowych i kościołach. Maluje również złote litery na nagrobnych tablicach, ale i tak ciągle brakuje mu pieniędzy. Kiedy więc kolega proponuje mu zawarcie fikcyjnego małżeństwa z bogatą Rosjanką, Louka bez większych oporów zgadza się płatny ślub. Nadieżda, która okazuje się młoda i bardzo ładna, potrzebuje czeskiego obywatelstwa, by wyrwać się z kraju. Układ między dwojgiem ludzi jest więc prosty – Nadia dostanie upragniona obywatelstwo, Louka pieniądze. Później rozstaną się i każde pójdzie swoją drogą.

KolaKola

Diabeł Morski, Koralowiec, Meduza, Kałamarnica, Żółw Zielony oraz Krewetka Mantis mają zaszczyt zaprosić na niesamowity oceaniczny spektakl rozgrywający się tuż pod taflą wody – na Życie oceanów 3D. Przedstawione historie są autentyczne a My staniemy się świadkami niecodziennych, różnorodnych związków wielobarwnych bohaterów. Siedząc w fotelu kinowym zaopatrzeni jedynie w trójwymiarowe okulary zamiast maski do nurkowania, będziemy mogli pływać wśród najbardziej egzotycznych stworzeń zamieszkujących naszą planetę, od dziwacznego Tęczowego Ślimaka Nagoskrzelnego do Olbrzymiej Ośmiornicy Pacyficznej a różnorodność podwodnego świata zachwyci nas swym pięknem.

Życie oceanów 3DŻycie oceanów 3D

Na DVD w tym tygodniu wiele premier, ja ze wszystkich wybrałem 5 moim zdaniem najciekawszych:
Hawaje, Oslo, Kochane kłopoty (sezon 4), Kiss Kiss Bang Bang, Tajniak z klasą, Z ust do ust.

Kilka propozycji telewizyjnych na weekend – znowu większość to powtórki:

Wyścig szczurów – Polsat piątek 19.05.2006 20:05
Kongo – TVN piątek 19.05.2006 20:15
Czerwona planeta – TVN piątek 19.05.2006 22:25

Kosmiczne jaja – TVP 2 sobota 20.05.2006 20:05
• Złote dziecko – Polsat sobota 20.05.2006 20:50
• Chłopaki nie płaczą – TVN sobota 20.05.2006 21:45

• Szczęki II – TVN niedziela 21.05.2006 20:05
• Gwiazda szeryfa – TVP 1 niedziela 21.05.2006 22:30

pozdrawiam…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

na szczescie u mnie w miescie chyba nie zdaza ;P bo za 6 godzin ide na film ;P i mam zamiar przez 2,5 godziny sie dobrze bawic ;)

leprechan

nie zart. przynajmniej w bialymstoku…

Spinnaker

ja dziś słyszałem że Dziwisz "równo" przejechał cały film… ;)

rozumiem ze to zart albo plotka :-) chociaz ja czytalem ze protestuja LPR i PiS

leprechan

cos slyszalem, ze wstrzymano sprzedaz biletow…

'hawaje, oslo' zamowilem sobie na dzien dziecka :D

Proszę czekać…