Korporacje przejmują miasta 0

Horror, którego autorem jest Bentley Little The Store trafi na duży ekran. Powieść opowiada o przejęciu małego miasteczka przez korporacje.

Książki amerykańskiego twórcy horrorów zawsze znajdowały uznanie miłośników gatunku a jedną z nich Stephen King nazwał! – wydarzeniem roku w świecie literackiego horroru. Dla urodzonego w 1960 pisarza było, to olbrzymie wyróżnienie, bo nigdy nie ukrywał, że wychował się na książkach King'a.

Okładka książki The Store 1996Okładka książki The Store 1996

The Store to jeden z pierwszych horrorów jakie napisał i pochodzi z 1996 roku. Opowiada o wrogim przejęciu przez olbrzymią korporację, która otwiera swoją filię w małym miasteczku Juniper w stanie Arizona. The Store, czyli sklep bardzo niskimi cenami uzależnia mieszkańców, którzy są nieświadomi, że będą za to musieli zapłacić znacznie wyższą cenę. Czy czegoś wam to nie przypomina? Po pewnym czasie konkurencyjni właściciele małych sklepików zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Oczywiście znajdzie się jeden sprawiedliwy, który wypowie korporacji wojnę, żeby ratować siebie i swoją rodzinę.

Scenariusz dla Strike Entertainment ma przygotować Jenna McGrath, niedawna absolwentka kursu scenopisarskiego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i laureatka Screenwriter's Showcase za thriller Reverse Psychology. Film opowiada o młodym psychopacie, który pragnie zniszczenia reputacji szkolnego psychologa. Za produkcje mają być odpowiedzialni Marc Abraham i Eric Newman.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elros

Dziwne, naprawdę dziwne. Fabuła tej książki wydaje się żywcem ściągnięta z książki pt. Sklepik z marzeniami, autora Stephena Kinga. A King jeszcze to pochwala? Bez przesady… Nie widzę w takiej "powtórce z rozrywki" nic oryginalnego.

Proszę czekać…