"May the Force Be With You"

Panel Zagubionych na Comic-Con - wywiad 0

Współtwórcy Zagubionych – Damon Lindelof i Carlton Cuse odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących serialu.

Damon Lindelof i Carlton Cuse producenci i scenarzyści na Comic-ConDamon Lindelof i Carlton Cuse producenci i scenarzyści na Comic-Con

UWAGA!

Tekst zawiera spoilery dotyczące trzeciego i czwartego sezonu, nie oglądałeś, nie czytaj!

Comic-Con International , znany także jako Comic-Con lub S an Diego Comic-Con , to aktualnie największy coroczny zjazd miłośników komiksów. Z początku głównym tematem zlotu były tylko komiksy, popularność konwentu rosła. Zaczęto prezentować co raz więcej filmów promocyjnych, zdjęć czy przeprowadzono wywiady, nie związane z komiksem, a głównie z sci-fi, horrorem, fantasy, anime, mangą, zabawkami, grami telewizyjnymi i filmami. Tegoroczny zlot w San Diego może pochwalić się rekordową ilością uczestników – 125 tysięcy. Największą popularnością cieszą się tutaj informacje na temat komiksowych adaptacji, np w tym roku zaprezentowano pierwszy zwiastun Iron-Mana (zobacz TUTAJ). Pierwszy Comic-Con odbył się w 1970 roku.

Współtwórcy/producenci wykonawczy/scenarzyści – Damon Lindelof i Carlton Cuse przybyli na Comic-Con w San Diego we czwartek. Zaprezentowali tam nowy film instruktażowy Inicjatywy Dharma, filmik ten możesz zobaczyć w portalu YouTube. Oczywiście nie mogło odbyć się bez konferencji, na której wyżej wymienione osoby odpowiadały na pytania odnośnie Zagubionych. Poniżej znajdują się te istotniejsze wypowiedzi.

Damon Lindelof: Dziękujemy fanom. Ogłosiliśmy datę zakończenia serialu, będą jeszcze trzy sezony po 16 odcinków każdy. Nie zamierzamy powrócić przez lutym przyszłego roku, to zła wiadomość. Ale dzięki temu, będziemy emitować Zagubionych bez żadnych przerw do końca sezonu.

Carlton Cuse: Teraz wiemy, że do końca pozostało już tylko 48 odcinków. Wiemy dokładnie ile mamy czasu do wypełnienia, co jest bardzo pomocne dla nas jako scenarzystów. Trzy sezony po 16 odcinków to dobre rozwiązanie, ponieważ bardzo trudno jest pisać i utrzymać serial świeżym, więc to daje nam więcej czasu na pracę, aby tak było.

Pytanie: Przemoc w trzecim sezonie wyraźnie narastała. Proszę, powiedzcie, że na końcu nie okaże się, że Inni to dobrzy ludzie.

Cuse: Chcieliśmy, aby sezon opowiadał kompletną historię. Historią zawartą w tym sezonie była historia Innych z początkiem, środkiem i zakończeniem. Chcieliśmy ostatecznego konfliktu pomiędzy grupami, co doprowadziło do wielu ofiar śmiertelnych w krótkim czasie. To jest właśnie droga do odkrycia prawdy.

Lindelof: Zgodzę się z faktem, że kiedy wracasz do spojrzenia z perspektywy pierwszego sezonu, jest tam więcej aktów przemocy popełnianych przez rozbitków nawzajem niż Innych wobec rozbitków. Kiedy Sawyer uderza cię w twarz, jest to pewien rodzaj uprzejmości, Więcej proszę. Jesteś taki atrakcyjny, zdejmiesz swoją koszulę i kontynuujesz bicie. Gdy Picket lub Friendly (Tom) biją cię, jest to rodzaj brutalnej przemocy, nie takiej jaką opisaliśmy. Więc obiecujemy, że razem z kontynuowaniem zdarzeń w serialu, przemoc będzie popełniania przez paradoksalnie dobrych ludzi.

Gdzie jest Michael?

Cuse: Prawdopodobnie większość z was widziała to, ale zostało to ogłoszone wczoraj w telewizji na spotkaniu krytyków, że Harold Perrineau wraca w czwartym sezonie.

Lindelof: jest to rodzaj nieprzyjemnego doznania, gdyż zostaliśmy zaskoczeni. Mieliśmy nadzieję, że ogłosimy to tutaj, na zlocie…

Cuse: Planowaliśmy ogłosić wam to tutaj, ale nie zostaliśmy zawiadomieni, że ktoś to zrobi dzień przez Comic-Con. Harold powróci.

Lindelof: Ale nie będziemy mówić o tym 'jak i kiedy'.

Będą inne flash-forwardy?

Cuse: Odpowiedź brzmi 'tak'. Będzie to cechą następnych sezonów, będą flasbacki i flash-fowardy.

Lindelof: Pytaniem jest jak daleko zamierzamy z tym iść? Jeśli będziecie oglądać serial dalej, będziecie miło zaskoczeni. 'Flash-fowardy' nie będą historią bez końca, będą tworzyły zamkniętą historię.

Czy Ben został złapany w pułapkę prze Rousseau w jakimś celu?

Cuse: Wpadł w nią przez przypadek.

Lindelof: Będziemy odkrywać dlaczego Ben przemierzał wyspę, gdy przypadkowo został złapany.

Czy akcja serialu wyjdzie poza wyspę?

Cuse: Idą dalej, zobaczycie historię w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. To co zobaczyliście z Kate i Jackiem, nie jest końcem przyszłych zdarzeń, które chcemy pokazać.

Lindelof: Chcemy powiedzieć, że serial nigdy nie był o wydostawaniu się z wyspy. Wszyscy nas ciągle o to pytają, 'Czy będzie coś w rodzaju Po-Zagubionych?', aby dowiedzieć się czy w końcu zostali uratowani. Musicie wiedzieć, że zobaczycie mnóstwo rozdziałów historii dziejącej się poza wyspą, ale w 'flash-fowardach'. Wydawać by się mogło, że zdarzenia z przyszłości są zapełnieniem czasu, ale tak nie jest, tworzą one odrębną historię. Zostańcie z nami do samego końca, my nie tracimy czasu.

Pojawia się Harold Perrineau, witany owacjami na stojąco.

Harold Perrineau, Damon Lindelof i Carlton Cuse na Comic-ConHarold Perrineau, Damon Lindelof i Carlton Cuse na Comic-Con

Lindelof: Wiem, mówię wszystkim, jaki jestem podekscytowany, że Harold wrócił. Harold właściwie jest pierwszym i jednym aktorem, który kiedykolwiek opuścił serial i do niego wraca. Bardzo trudno trzymać zamknięte usta przez cały sezon.

Harold Perrineau: Dla mnie też. Mieli więcej informacji niż ja. Jestem bardzo podekscytowany powrotem na Hawaje i do spędzaniu czasu na pogaduszkach z przyjaciółmi.

Cuse: Historia Michaela jest jedną z najbardziej fascynujących z całego serialu. Jest to postać, która zrobiłaby wszystko dla swojego syna, nie zważając na konsekwencje. W serialu dużo spraw związanych z mocami wyspy miało na celu odkupienie, co postacie muszą zrobić aby odkupić siebie nawzajem. Czujemy, że wyprawa Michaela będzie najbardziej fascynującym wydarzeniem następnego sezonu.

Lindelof: Możemy was zapewnić, że Harold nie wraca na chwilę. On powraca do serialu jak jeden z głównych bohaterów następnego sezonu. Zostaje dołączony na stałe do obsady. Nie powiemy wam tylko kiedy, ale będzie to gdzieś na początku czwartego sezonu. Myślę, że droga, którą idziemy dalej, będzie niezwykle pasjonująca.

Jakich pytań nie zadaliśmy, a powinniśmy?

Lindelof: Mnóstwo jest takich.

Cuse: Kto jest w trumnie?

Lindelof: Ja bym zadał pytanie, kto jest na tym statku i czego chcą od wyspy?

Cuse: Inne pytanie, które bym zadał, ale na które nie odpowiemy brzmi: Czy Kate i Jack właściwie opuścili wyspę i czy ktoś jeszcze zdołał to zrobić?

Lindelof: A co z tymi kościotrupami z pierwszego sezonu? Kim byli ci ludzie?

Pojawiły się spekulacje jakoby Libby pracowała dla Dharmy, będą o tym flshbacki?

Cuse: Mamy zamiar przedstawić jej historię i myślę, że będziecie bardzo szczęśliwy, gdy już to zrobimy.

Lindelof: Te pytania kierujecie do niewłaściwej osoby.

Czy Rousseau otrzyma swoje własne flashbacki, wkrótce?

Cuse: Tak, ale nie jesteśmy pewni czy będzie to w następnym sezonie, czy dopiero w piątym.

Lindelof: Pewne bardzo ważne informacje zostaną w nich ujawnione.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Trophy

To wszystko to ja już wiem, wole odpowiedź na te pytania, na które oni nie mogą odpowiedzieć.

Elros

Tylko jednej nowej rzeczy dowiedziałem się z tego artykułu… Nic w sumie nie wnosi nowego :/
Te oczekiwanie na te kolejne sezony to jak czekanie na urodziny – długo się czeka i wzrastają emocje, a potem jest ostudzenie i żałowanie, że tak mało się w tym dniu działo…
Już przez to fani Lost przechodzili dwa razy, a czy znajdą się chętni na kolejne puste rozrywki – to ich sprawa.

Proszę czekać…