"May the Force Be With You"

Sweeney Todd - pierwsze zdjęcie! 0

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie do musicalu Sweeney Todd w reżyserii Tima Burtona.

Sweeney Todd to kolejny, już szósty wspólny projekt duetu: Tima Burtona (reżysera) i Johnny'ego Deppa (odtwórca głównej roli). Każdy ich film wzbudza dość duże zainteresowanie, ich poprzednie produkcje są wysoko notowane, a niektóre z nich zyskały status filmu kultowego. Pierwsza produkcja tego duetu to Edward Nożycoręki (1990), późniejsze: Ed Wood (1994), Jeździec bez głowy (1999), Gnijąca panna młoda (2005) oraz Charlie i fabryka czekolady (2005). Warto dodać, iż autorem zdjęć jest Polak – Dariusz Wolski, który pracował wraz Deppem na planie wszystkich części Piratów z Karaibów.

Oprócz Deppa w filmie zobaczymy m.in: Helena Bonham Carter (na zdjęciu obok, narzeczona Tima Burtona), Alana Rickmana i Sachę Barona Cohena (znanego jako odtwórce postaci Ali G. i bijącego ostatnio rekordy popularności – Borata).

Zdjęcia do filmu zostały już ukończone, obecnie film jest na etapie post-produkcji. Sweeney Todd był kręcone w Wielkiej Brytanii, w Londynie, a także w studiach Pinewood w Buckinghamshire. Limitowana premiera w USA zaplanowana jest na 21 grudnia tego roku, zaś oficjalna na 11 stycznia 2008.

Niedawno pojawił się oficjalnie promujący film plakat, który możesz zobaczyć TUTAJ.

Oparty na Broadway'owym hicie musical przeniesiony na ekran opowiada niechlubne dzieje Benjamina Barkera, znanego jako Sweeney Todd, który prowadził sklep fryzjerski w Londynie jako przykrywka jego niecnej działalności razem ze swoją wspólniczką, panią Lovett.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Timothy

jedno słowo – SUPER;))

Proszę czekać…