Serialowa jesień w telewizji 0

Każda ogólnopolska stacja telewizyjna przygotowuje na jesień nowe, polskie seriale. Nie zabraknie seriali obyczajowych: Polsat pokaże „Tylko miłość”, a TVP2 – „Barwy szczęścia”. W ramówkach pojawią się także produkcje kryminalne: choćby takie jak „Determinator” w TVP2 czy komediowe: „Halo Hans” w Polsacie i „Trzy po trzy – numery z kwatery”.

Telewizyjna Jedynka z początkiem września rozpocznie emisję dwóch nowych seriali: „Ja wam pokażę” i ?Tajemnica twierdzy szyfrów?.

Pierwszy z nich, będący ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi z Edytą Jungowską w roli głównej, oglądać będzie można w niedziele o godz. 20.20 (począwszy od 2 września)

Z kolei od 7 września, w piątki o godz. 20.20, nadawany będzie serial ?Tajemnica twierdzy szyfrów?, powstały na podstawie książki Bogusława Wołoszańskiego. W serialu występują m.in. Paweł Małaszyński, Borys Szyc, Cezary Żak i Jan Peszek.

Późną jesienią na antenie TVP1 pojawi się serial kryminalny „Determinator”, w którym zobaczyć będzie można m.in. Roberta Gonerę, Jana Wieczorkowskiego i Edytę Olszówkę. Produkcja emitowana ma być w czwartki o godz. 20.20, po zakończeniu pokazywania trzeciej serii ?Zagubionych? (nowe odcinki od 6 września).

Na początku lipca ruszyły zdjęcia do nowego serialu familijnego „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Marta Wróbel z redakcji oprawy i promocji TVP1 tłumaczy nam, że pojawi się on na antenie stacji najprawdopodobniej w przyszłym roku.

W jesiennej ramówce TVP2 pojawią się dwa nowe, polskie seriale: ?Barwy szczęścia? i „Elixir”.

Pod koniec września Dwójka rozpocznie emisję serialu Ilony Łepkowskiej ?Barwy szczęścia? z m.in. Martą Nieradkiewicz, Marcinem Hycnerem i Agnieszką Pilaszewską. Serial oglądać będzie można od 27 września o godz. 20.00 w czwartki, a także od 24 października o tej samej porze również w środy.

W sobotnie wieczory, najprawdopodobniej od października, TVP2 będzie pokazywać serial sensacyjny „Elixir” według pomysłu Macieja Dutkiewicza. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Tamarę Arciuch, Annę Dereszowską i Piotra Grabowskiego.

Jesienią Polsat pokaże cztery nowe, polskie seriale: ?Tylko miłość?, ?Ekipę?, ?Wojnę i pokój?, a także „Halo Hans”. Stacja nie udziela na razie żadnych informacji, kiedy będzie można je oglądać.

?Tylko miłość? z Małgorzatą Kożuchowską, Urszulą Grabowską i Bartkiem Świderskim ma pokazywać świat 30-latków, którzy konsekwentnie realizują własne ambicje zawodowe.

O kulisach władzy w Polsce będzie opowiadał serial ?Ekipa? w reżyserii Agnieszki Holland. W nowej produkcji zobaczyć będzie można m.in. Andrzeja Seweryna, Janusza Gajosa i Marcina Perchucia.

?Wojna i pokój? jest ekranizacją książki Lwa Tołstoja. W głównych rolach serialu występują aktorzy z Włoch, Francji, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii i Polski.

Z kolei serial „Halo Hans” ma być parodią ?Stawki większej niż życie? utrzymają w konwencji sitcomu ?Allo, allo?.

Wiosną przyszłego roku na antenie Polsatu pojawi się nowy serial sensacyjny ?Skorumpowani?, który wyreżyserował Jarosław Żamojda. W serialu widzowie zobaczą m.in. Jana Englerta, Jerzego Trelę i Pawła Burczka.

W jesiennej ramówce TVN znajdą się dwa nowe seriale: „Twarzą w twarz” (we wtorki o godz. 21.30, począwszy od 4 września) i „Trzy po trzy – numery z kwatery” (w niedziele ok. godz. 23.00, od 9 września).

Pawła Małaszyńskiego zobaczyć będzie można w serialu sensacyjno – obyczajowym „Twarzą w twarz”, którego reżyserem jest Patryk Vega. Poza Małaszyńskim w produkcji występują m.in. Magda Walach, Szymon Bobrowski i Jan Wieczorkowski.

TVN nadawać będzie także serial komediowy „Trzy po trzy – numery z kwatery” oparty na krótkich skeczach (każdy odcinek składa się z 18 do 22 skeczy), którego bohaterami będą Anna Maria Chrostowska, Jerzy Jan Poloński i Wojciech Słupiński. Cykl reżyseruje Jola Kozok.

Dwie nowości pojawią się również jesienią w TV4. Kanał pokaże serial „Regina”, który ma łączyć elementy thrillera, sensacji i serialu obyczajowego z m.in. Dominiką Ostałowską, Kingą Preis i Mirosławem Baką, a także sitcom „Sex FM”, którego akcja rozgrywa się w rozgłośni radiowej, a występują w m.in. Rafał Cieszyński i Teresa Kwiatkowska.

Podobnie jak Polsat, TV4 nie zdradza, kiedy oglądać będzie można oba seriale. – Niestety nie możemy na razie podać żadnych szczegółów na temat emisji – mówi nam Marta Sprawka z działu marketingu i PR stacji.

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Trophy

To prawda, ale "Tajemnica twierdzy szyfrów" wydaje się być ciekawa. x)

skunksior

wg mnie to są pierdoły……w polskiej telewizji nic nie puszczą konkretnego

Wodnica79 skunksior

Zgadza się badziewie albo głupoty. A jak już coś naprawdę dobrego, to w okolicy lub po północy :/ W końcu Polacy to burżuje – nikt nie chodzi do pracy :P

Proszę czekać…