Serialowa jesień w telewizji 0

Każda ogólnopolska stacja telewizyjna przygotowuje na jesień nowe, polskie seriale. Nie zabraknie seriali obyczajowych: Polsat pokaże „Tylko miłość”, a TVP2 – „Barwy szczęścia”. W ramówkach pojawią się także produkcje kryminalne: choćby takie jak „Determinator” w TVP2 czy komediowe: „Halo Hans” w Polsacie i „Trzy po trzy – numery z kwatery”.

Telewizyjna Jedynka z początkiem września rozpocznie emisję dwóch nowych seriali: „Ja wam pokażę” i ?Tajemnica twierdzy szyfrów?.

Pierwszy z nich, będący ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi z Edytą Jungowską w roli głównej, oglądać będzie można w niedziele o godz. 20.20 (począwszy od 2 września)

Z kolei od 7 września, w piątki o godz. 20.20, nadawany będzie serial ?Tajemnica twierdzy szyfrów?, powstały na podstawie książki Bogusława Wołoszańskiego. W serialu występują m.in. Paweł Małaszyński, Borys Szyc, Cezary Żak i Jan Peszek.

Późną jesienią na antenie TVP1 pojawi się serial kryminalny „Determinator”, w którym zobaczyć będzie można m.in. Roberta Gonerę, Jana Wieczorkowskiego i Edytę Olszówkę. Produkcja emitowana ma być w czwartki o godz. 20.20, po zakończeniu pokazywania trzeciej serii ?Zagubionych? (nowe odcinki od 6 września).

Na początku lipca ruszyły zdjęcia do nowego serialu familijnego „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Marta Wróbel z redakcji oprawy i promocji TVP1 tłumaczy nam, że pojawi się on na antenie stacji najprawdopodobniej w przyszłym roku.

W jesiennej ramówce TVP2 pojawią się dwa nowe, polskie seriale: ?Barwy szczęścia? i „Elixir”.

Pod koniec września Dwójka rozpocznie emisję serialu Ilony Łepkowskiej ?Barwy szczęścia? z m.in. Martą Nieradkiewicz, Marcinem Hycnerem i Agnieszką Pilaszewską. Serial oglądać będzie można od 27 września o godz. 20.00 w czwartki, a także od 24 października o tej samej porze również w środy.

W sobotnie wieczory, najprawdopodobniej od października, TVP2 będzie pokazywać serial sensacyjny „Elixir” według pomysłu Macieja Dutkiewicza. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Tamarę Arciuch, Annę Dereszowską i Piotra Grabowskiego.

Jesienią Polsat pokaże cztery nowe, polskie seriale: ?Tylko miłość?, ?Ekipę?, ?Wojnę i pokój?, a także „Halo Hans”. Stacja nie udziela na razie żadnych informacji, kiedy będzie można je oglądać.

?Tylko miłość? z Małgorzatą Kożuchowską, Urszulą Grabowską i Bartkiem Świderskim ma pokazywać świat 30-latków, którzy konsekwentnie realizują własne ambicje zawodowe.

O kulisach władzy w Polsce będzie opowiadał serial ?Ekipa? w reżyserii Agnieszki Holland. W nowej produkcji zobaczyć będzie można m.in. Andrzeja Seweryna, Janusza Gajosa i Marcina Perchucia.

?Wojna i pokój? jest ekranizacją książki Lwa Tołstoja. W głównych rolach serialu występują aktorzy z Włoch, Francji, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii i Polski.

Z kolei serial „Halo Hans” ma być parodią ?Stawki większej niż życie? utrzymają w konwencji sitcomu ?Allo, allo?.

Wiosną przyszłego roku na antenie Polsatu pojawi się nowy serial sensacyjny ?Skorumpowani?, który wyreżyserował Jarosław Żamojda. W serialu widzowie zobaczą m.in. Jana Englerta, Jerzego Trelę i Pawła Burczka.

W jesiennej ramówce TVN znajdą się dwa nowe seriale: „Twarzą w twarz” (we wtorki o godz. 21.30, począwszy od 4 września) i „Trzy po trzy – numery z kwatery” (w niedziele ok. godz. 23.00, od 9 września).

Pawła Małaszyńskiego zobaczyć będzie można w serialu sensacyjno – obyczajowym „Twarzą w twarz”, którego reżyserem jest Patryk Vega. Poza Małaszyńskim w produkcji występują m.in. Magda Walach, Szymon Bobrowski i Jan Wieczorkowski.

TVN nadawać będzie także serial komediowy „Trzy po trzy – numery z kwatery” oparty na krótkich skeczach (każdy odcinek składa się z 18 do 22 skeczy), którego bohaterami będą Anna Maria Chrostowska, Jerzy Jan Poloński i Wojciech Słupiński. Cykl reżyseruje Jola Kozok.

Dwie nowości pojawią się również jesienią w TV4. Kanał pokaże serial „Regina”, który ma łączyć elementy thrillera, sensacji i serialu obyczajowego z m.in. Dominiką Ostałowską, Kingą Preis i Mirosławem Baką, a także sitcom „Sex FM”, którego akcja rozgrywa się w rozgłośni radiowej, a występują w m.in. Rafał Cieszyński i Teresa Kwiatkowska.

Podobnie jak Polsat, TV4 nie zdradza, kiedy oglądać będzie można oba seriale. – Niestety nie możemy na razie podać żadnych szczegółów na temat emisji – mówi nam Marta Sprawka z działu marketingu i PR stacji.

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Trophy 2007-08-16

To prawda, ale "Tajemnica twierdzy szyfrów" wydaje się być ciekawa. x)

skunksior 2007-08-16

wg mnie to są pierdoły……w polskiej telewizji nic nie puszczą konkretnego

Gosia skunksior 2007-08-17

Zgadza się badziewie albo głupoty. A jak już coś naprawdę dobrego, to w okolicy lub po północy :/ W końcu Polacy to burżuje – nikt nie chodzi do pracy :P

Proszę czekać…