Po prostu kocham kino :)

KONKURS: Mizantrop w Multikinie [zakończony] 1

Multikino i Instytut Francuski w Polsce, w ramach cyklu „Comédie-Française w Multikinie”, zapraszają 21 marca 2017 o godzinie 19:00 na retransmisje sztuki „Mizantrop”, która została zarejestrowana 9 lutego 2017 roku w Paryżu.

W konkursie zwycięża: zassa – GRATULUJEMY!

Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, „Mizantropa” Moliera zobaczymy w reżyserii Clémenta Hervieu-Légera, aktora i reżysera młodego pokolenia. To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośród komedii Moliera wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia.

Spektakl zobaczymy 21 marca 2017 o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze.

KONKURS

Z okazji tego wydarzenia mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania podwójne zaproszenie na retransmisje sztuki „Mizantrop” 21 marca 2017 godz. 19:00 w Multikinie Poznań Stary Browar, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie.

ZADANIE KONKURSOWE

1. Napisz komentarz na stronie chociaż jednego filmu w naszym portalu i w zgłoszeniu podaj jego tytuł.

2. Oceń chociaż pięć filmów w naszym portalu w trakcie trwania konkursu i w zgłoszeniu podaj ich tytuły. (Na stronie filmu należy przyznać odpowiednią wg preferencji ilość gwiazdek od 1 do 10).

REGULAMIN KONKURSU
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu.
1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:
- tytuł filmu z dodaną opinią,
- tytuły ocenionych filmów,
- login na FDb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)
- imię i nazwisko oraz wybrane Multikino (Poznań Stary Browar, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie)
- w tytule maila proszę wpisać: Mizantrop

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
4. Na odpowiedzi czekamy do 19.03.2017 do końca dnia. Osoby, które prześlą najciekawsze odpowiedzi oraz spełnią wszystkie punkty regulaminu otrzymają nagrody.
5. Wyniki podamy 20.03.2017 do godz. 19.00 na stronie głównej FDb.pl, laureaci zostaną poinformowani drogą mailową.
6. Nagrody będą do odbioru w dniu seansu w wybranym Multikinie.
7. Redakcja fdb.pl zastrzega sobie prawo do anulowania konkursu, jeśli z przyczyn niezależnych od nas, przekazanie nagród nie będzie możliwe.

„Kiedy zdecydowałem, że będę reżyserował »Mizantropa«, zadałem sobie pytanie: po co wystawia się klasykę? Dlaczego to jest tak ważne dla mnie? Myślę, że osobą, która najlepiej i bardzo zwięźle odpowiedziała na to pytanie, jest Antoine Vitez: »Ponieważ jest niezbędna dla utrzymania pamięci społeczeństwa«”. Dla Moliera rok 1665 – rok, w którym został napisany „Mizantrop” – był rokiem zdrady: to wtedy Racine dał swą tragedię „Aleksander Wielki” do wystawienia trupie Hôtel de Bourgogne, po niepowodzeniu swojego pierwszego dzieła zaprezentowanego przez trupę Moliera w Théâtre du Palais-Royal. Czy można zauważyć wątki autobiograficzne w czarnym humorze Alcesta, który wydaje się z powodu jednej osoby nienawidzić cały świat? Clément Hervieu-Léger, aktor stałego zespołu Comédie-Française, bada charakter zrzędliwego bohatera i jego walkę przeciw zmęczeniu samym sobą i samotnością.

Osiem osób, które tworzą ten mikrokosmos społeczny, umieszczone są w otwartej przestrzeni, na zewnątrz rezydencji, zamiast w przytulnym salonie. Mobilna przestrzeń ma być metaforą zmienności rzeczywistości wokół nas. Reżyser twierdzi: „Teatr żyje i rozwija się, karmi się dokonaniami poprzednich wieków, ale zwraca się w stronę nadchodzącego stulecia. Należę do zespołu teatru repertuarowego i myślę, że bez świeżego podejścia do dzieł klasycznych taki teatr nie ma racji bytu”.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania: ok.: 180 minut.
Przedstawienie zarejestrowano w Comédie-Françaisu z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Kasia 2017-03-17

Sztuka francuska – to powinniście dać w kinie w Krakowie.

Natalia Karzel Elizabeth_Linton 2017-03-17

@Elizabeth_Linton Kraków był ostatnio, staramy się żeby były różne miasta do wyboru. Na pewno jeszcze jakieś bilety w Krakowie będą do wygrania :)

Kasia nathalie 2017-03-17

@nathalie A to wy wybieracie miasta? Ja czasem zerkam na te konkursy i wydaje mi się, że Wrocław i Warszawa są dość często. Czemu tak rzadko są Katowice skoro większość użytkowników fdb jest z Górnego Śląska?

Natalia Karzel Elizabeth_Linton 2017-03-17

@Elizabeth_Linton Czasem możemy wybrać, czasem mamy narzucone od Multikina. Warszawa pojawia się prawie zawsze bo ma tez najwiecej kin. Zwrócę uwagę by miasta z Górnego Śląska również pojawiały się regularnie.

Kasia nathalie 2017-03-17

@nathalie Tzn. chyba Katowice były by najlepsze, ja jakby mi się konkurs spodobał to chętnie bym się tam wybrała. W Rybniku jest Multikino ale w sumie to "zadupie", Zabrze albo Gliwice są atrakcyjniejsze.

Sebioslaw Elizabeth_Linton 2017-03-19

@Elizabeth_Linton Skąd takie informacje, że większość? ;-)

Sebioslaw Elizabeth_Linton 2017-03-19

@Elizabeth_Linton Skąd takie informacje, że większość? ;-)

Kasia Sebioslaw 2017-03-19

@Sebioslaw Jak patrzę na profile to widzę.

Proszę czekać…