"May the Force Be With You"

Simpsonowie z telefonu komórkowego 0

Policja federalna w Australii zatrzymała 21-letniego mieszkańca Sydney podejrzanego o umieszczenie pierwszej pirackiej kopii przeboju Simpsonowie – wersja kinowa w Internecie.

Młody mieszkaniec Antypodów zarejestrował film na telefonie komórkowym i umieścił go w sieci 26 lipca, czyli na dzień przed amerykańską premierą.

W piątek policja przeszukała mieszkanie pirata na mocy nakazu Australijskiej Federacji Przeciwko Kradzieży Praw Autorskich (AFACT).

- W ciągu 72 godzin od realizacji i umieszczenia w Internecie tego nieautoryzowanego nagrania, zostało ono nielegalnie ściągnięte ponad 110 tysięcy razy – oświadczyła przedstawicielka federacji, Adrianne Pecotic. – Z całą pewnością film został skopiowany i sprzedany jako pirackie DVD na całym świecie.

Całkowicie legalną wersję produkcji Simpsonowie – wersja kinowa polscy widzowie mogą oglądać w kinach od 3 sierpnia.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MDW

Telefonem nagrywał… rety… A niech sobie to umieszcza w sieci. Kto to będzie oglądał? Trzeba miec zryty mózg żeby potem oglądać coś takiego. Czy to naprawdę taki problem pójść do kina? :) W życiu bym sobie nie zepsuł pierwszego wrażenia oglądaniem wersji w tak koszmarnej jakości. Ktoś kto coś takiego ogląda do kina i tak nie pójdzie więc wydawcy zapewne i tak nie będą stratni.

Proszę czekać…