Todd McFarlane w krainie Oz 0

Todd McFarlane zajmie się produkcją filmu Oz, nowej ekranizacji książki Czarnoksiężnik z krainy Oz Franka Bauma.

Będzie to druga filmowa wersja słynnej powieści dla dzieci. W pierwszym filmie, zrealizowanym w roku 1939 roku, w głównej roli wystąpiła Judy Garland.

Nowy obraz będzie znacznie odbiegał od pierwowzoru. McFarlane zamierza zrealizować dzieło mroczne i zadziorne, przeznaczone dla widzów powyżej 13 roku życia. Wizję producenta wydaje się odzwierciedlać seria zabawek, które wypuścił on na rynek kilka lat temu. Jego Dorotka zmieniła się w obdarzoną bujnymi kształtami kobietę, a niewinny piesek Toto przeobraził się w dzika.

Scenarzysta projektu, Josh Olson, ma nadzieję stworzyć dzieło nieco mniej ekstremalne w przekazie.

- Widziałem te zabawki – mówi. – Dorotka jako królowa sado-maso to nie do końca coś, co mam na myśli.

Zarówno Olson jak i McFarlane zgodni są co do tego, że film będzie wymagał zaawansowanej grafiki komputerowej.

- Podstawowe pytanie brzmi: Jak przekonać do tego filmu ludzi, którzy widzieli Władcę pierścieni – mówi producent. – Chcę stworzyć interpretację, która w roku 2007 może zaprzeć dech w piersiach. Wciąż mamy Dorotkę uwięzioną w nieznanym miejscu, ale bliżej jej do Ripley z Obcego niż do bezradnej, śpiewającej dziewczynki.

Todd McFarlane znany jest jako twórca serii filmów Spawn.

Josh Olson zasłynął jako twórca scenariusza do obrazu Historia przemocy Davida Cronenberga z 2005 roku.

Todd McFarlane / www.spawn.comTodd McFarlane / www.spawn.com

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

kill

Ekhm. Nie wiem skąd takie fantazyjne informacje o Todzie, ale on jest tylko rysownikiem komiksów. Zaczynał od Spidermana, a jak zdobył rozgłos postanowił stworzyć serie o Spawnie. Komiks został hitem, co pozwoliło Toddowi na rozwinięcie własnej firmy, jedną z jej odziałów jej owszem produkcja zabawek, ale Todd nie wiele ma z tym wspólnego. A już pisanie, że jest znany z filmów o Spawnie to porażka.

Proszę czekać…