224 miliony dla Kodu da Vinci 0

Pomimo powszechnej krytyki widzowie masowo ruszyli do kin by zobaczyć Kod da Vinci. Adaptacja powieści Dana Browna zarobiła w USA w ciągu weekendu 77 milionów dolarów. Na miejscu drugim znalazł się Skok przez płot.p=. Kadr z filmu Kod da VinciKadr z filmu Kod da Vinci

p=. Skok przez płot, overthehedgemovie.comSkok przez płot, overthehedgemovie.com
Kontrowersyjny obraz wszedł na ekrany również poza granicami USA, gdzie zarobił niemal dwa razy tyle. Łączny dochód na całym świecie wyniósł więc 224 miliony dolarów, co jest drugim najlepszym otwarciem w światowym box office, tuż po obrazie Gwiezdne Wojny – Epizod 3: Zemsta Sithów (253 miliony).

Na miejscu drugim znalazła się animacja wytwórni DreamWorks Skok przez płot opowiadająca o szopie i żółwiu, którzy wspólnie z przyjaciółmi poznają uroki przedmieścia. Głosów postaciom użyczyli między innymi Bruce Willis i Steve Carrell. Produkcja zarobiła 37 milionów.

Na miejsce trzecie spadł najnowszy film Toma Cruise’a Mission: Impossible III, który w ciągu minionego weekendu do dotychczasowych zysków dodał kolejne 11 milionów i przekroczył w ten sposób próg 100 milionów zysku.

Poza podium znalazła się wysokobudżetowa produkcja Wolfganga Petersena Posejdon, która debiutowała tydzień temu na miejscu drugim. Film zarobił 9 milionów.

Kolejna nowość tego weekendu trafiła na pozycję szóstą. Horror See No Evil, w którym wystąpił Glen Jacobs zarobił niewiele ponad 4 miliony.

Z pierwszej dziesiątki wypadła w tym tygodniu animacja Epoka lodowcowa 2: Odwilż.
megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

zlokalizowalem problem ;) cenna uwaga ze ktos klika na zdjecia oczekujac filmu linku :) to nie bylo w planach ale jest to fajny pomysl ;) mialo nie byc linku a zrobil sie bo na poczatku akapitu byl link do KODU ;) blad … ale z kazdego bledu mozna wyciagnac cos dobrego i pomyslimy jak to wykorzystac w przyszlosci ;)

srebrny

http://fdb.pl/f22 – tu jak klikne na zjdecie tych zolwi

srebrny

Po kliknieciu na zdjecie z filmu Skok przez płot zostaje przeniesiony na strone filmu Kod Da Vinci:/

srebrny

Nic dziwnego ludzie sa ciekawi filmu niedlugo pewnie dowiemy sie ze zarobil drugie tyle.

Proszę czekać…