Powraca Prison Break!

Już 9 września do Polsatu wraca Prison Break, tym razem każdej niedzieli będą dwa odcinki.

Przypomnijmy, że 1 sezon kończy się w momencie, kiedy uciekinierzy z Fox River spóźniają się na samolot, który miał ich przewieźć w bezpieczne miejsce. Pas startowy, zbliżające się radiowozy i niemal krytyczna sytuacja, to zakończenie ostatniego odcinka. Przed nami kolejne wieczory spędzone na śledzeniu losów głównych bohaterów, którzy oprócz ucieczki zyskają kolejny cel – ukryte pieniądze D.B. Coopera. Pojawią się również nowe postacie, jak demoniczny agent specjalny FBI Alexander Mahone. W tej roli William Fichtner znany chociażby z serialu Inwazja wyświetlanego w polskiej telewizji.

Okładka soundtracku Prison BreakOkładka soundtracku Prison Break

Serial znowu będzie rywalizował o oglądalność z szóstą już edycją Tańca z gwiazdami, która rozpoczyna się w ten sam dzień. Do tej pory średnio serial oglądało 4,56 mln widzów. Najwięcej pierwsze odcinki, kiedy oglądalność zbliżała się do 7 mln widzów. Wyniki są więc bardzo dobre, bo dało to stacji 27,54 proc. udziałów w rynku przy ostrej konkurencji. Jak podaje medialink – Łącznie, podczas emisji całej serii Skazanego na śmierć Polsat pokazał reklamy warte 27,7 mln zł. Najwięcej zarobił 4 czerwca – 4,32 mln zł, najmniej 25 lutego – 597,7 tys. zł.

Na koniec sierpnia zapowiadana jest premiera oficjalnego soundtracka Prison Break. Od 28 sierpnia będzie dostępny w sprzedaży i można go zamówić np. na stronie amazon.com za jedyne 14.99$.

17 września startuje w USA również 3 sezon. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia oraz 16 minutowy fragment pierwszego odcinka z nowego sezonu. Znajdziesz go w serwisie YouTube, AOL (kliknij) oraz niemal na każdej stronie poświęconej serialowi. Nam pozostaje cierpliwie czekać z nadzieją, że kiedyś premiera w Polsce takiego serialu będzie w tym samym czasie co w USA. Na razie wydaje się to niemożliwe, ale skoro mamy EURO 2012, to chyba warto wierzyć w cuda.