Dan Brown powróci do kin 0

Po sukcesie Kodu Da Vinci (224 miliony w pierwszy weekend) wytwórnia Sony chce zrealizować adaptację kolejnej powieści Dana Browna. Chodzi o książkę Anioły i demony, w której po raz pierwszy pojawia się znany z Kodu Da Vinci profesor Robert Langdon, wykładowca z Harvardu, eksperta od symboli religijnych.

45-letni naukowiec zostaje wezwany z Bostonu do szwajcarskiego centrum badań jądrowych CERN. Jego zadaniem ma być zidentyfikowanie tajemniczego znaku, który został wypalony na ciele ofiary morderstwa, znanego fizyka. Langdon stwierdza, że jest to symbol Iluminatów – tajnego bractwa, nieistniejącego od 400 lat, do którego należały najznamienitsze nazwiska europejskiej nauki, z Galileuszem na czele.

- Tom Hanks mógłby powrócić jako Robert Langdon – mówi wicedyrektor Sony Jeff Blake. – Chcemy nawiązać stałą współpracę z Danem Brownem a właśnie Anioły i demony mogłyby być naszym kolejnym projektem.

Okładka książki Anioły i Demony, Wydawnictwo AlbatrosOkładka książki Anioły i Demony, Wydawnictwo Albatros

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

zalew76

Skoro Kod wzbudził takie kontrowersje to co dopiero będzie przy Aniołach. Osobiście uważam tę powieść za lepszą od Kodu i bardzo mnie cieszy że zostanie przeniesiona na ekran, oby tylko w miarę wiernie i bez uproszczeń.

Proszę czekać…