"May the Force Be With You"

Amaury Nolasco mówi o Prison Break - wywiad 0

Amaury Nolasco mówi o swojej postaci (Fernando Sucre) w serialu, trzecim sezonie i następnym filmie.

Tekst zawiera spoilery dotyczące drugiego i trzeciego sezonu, nie oglądałeś, nie czytaj!

Postać Fernando Sucre w serialu Prison Break ('Skazany na śmierć' – tytuł PL) przyniosła sławę Amaury Nolasco. Aktor ma na swoim koncie komediowe występy jak w filmie Grzanie ławy, a ostatnio wystąpił w wysokobudżetowej produkcji Michaela BayaTransfomers. Nolasco promując drugi sezon Prison Break na DVD udzielił wywiadu, w którym między innymi możemy się dowiedzieć, czego oczekiwać od trzeciego seoznu.

Kiedy przeczytałeś scenariusz ostatniego odcinka drugiego sezonu, pomyślałeś, że to już koniec twojej postaci?

Amaury Nolasco: (śmiech) Nigdy nic nie wiadomo. Nie mówią nam zbyt wiele. Myślę, że powiedzieliby mi… nie byliby tak bezlitośni. Powiedzieliby: Już nie wracasz. W pewnym sensie miałem małe zapewnienie, że powrócę. Wiedziałem, że wrócę w pewnym sensie, nie musiałem się za bardzo martwić na zapas. Jest to serial, który zadaje pytania: Co stanie się z twoją postacią? Dokąd zmierza? Zawsze pozostaje znak zapytania. Po prostu otrzymujesz scenariusz, czytasz go, modlisz się i zapalasz świeczki (śmiech)…

Co cię najbardziej intryguje w postaci Fernando Sucre?

Amaury Nolasco: Zastanawiam się jak ostatecznie potoczą się jego losy. Jest on facetem, o którym teraz mówimy, że jest zbiegiem. Nie został uwolniony od winy tak jak to było w przypadku Michaela (Wentworth Miller) czy Lincolna (Dominic Purcell), więc nie może wracać do Stanów. On ciągle szuka swojej dziewczyny, więc zobaczymy jak się potoczą jego losy. Jeśli uwolnimy ich z więzienia, co dalej stanie się z Sucre? Będzie mógł wrócić do Stanów? Czy on też może został uwolniony od winy? Raczej NIE! Jest zbiegiem, ponieważ uciekł z więzienia. W końcu, zapewne będzie musiał tam wrócić, ale czy go zamkną? A jeśli uratuje córkę prezydenta lub coś w tym stylu, to kto wie?

Czego fani mogą oczekiwać od trzeciego sezonu Prison Break?

Amaury Nolasco: Właściwie to wszystkiego, ponownie będzie się dużo działo. Trzeci sezon bazuje na królestwie Midnight Express. Bazuje na więzieniu, w którym panuje bezprawie. Nie ma strażników. Jest walka o przetrwanie. Mamy takie postacie jak T-Bag (Robert Knepper), Mahone (William Fichtner)… są w środku. Mamy też takie postacie jak Lincoln i Sucre, którzy z zewnątrz próbują pomóc w ucieczce wcześniej wymienionym postaciom. Mamy Sarę (Sarah Wayne Callies) i LJ-a (Marshall Allman), którzy zostają porwani, aby wywrzeć wpływ na Michaela, aby ten dokonał czegoś w więzieniu. Jest powód, dla którego Firma umieściła Michaela w więzieniu. Jest to najgorsze więzienie w Panamie, gdzie są umieszczani najgroźniejsi przestępcy. Ponownie scenarzyści przyprawią was o zawrót głowy.

Wciąż jesteś zaskakiwany tym, co twoja postać musi zrobić w serialu?

Amaury Nolasco: Cały czas (śmiech). Będziecie zaskoczeni. Dam wam małą podpowiedź… pamiętacie drugi odcinek, pierwszego sezonu… kiedy Michael stracił palec u nogi? To było nic w porównaniu z tym, co zobaczycie w trzecim sezonie. To więzienie jest czymś, czego jeszcze nie widzieliście. To wszystko co mogę powiedzieć. Miłego oglądania.

Który odcinek (lub scena) wywarł na tobie największe wrażenie?

Amaury Nolasco: Jest jeden odcinek, który kocham, w pierwszym sezonie. Odcinek przedstawiający naszą przeszłość. Jest to odcinek, w którym poznajemy naszych bohaterów. Kim i jacy byli zanim trafili do więzienia. W tym odcinku dowiadujecie się jak poznałem Maricruz. Dzięki temu odcinkowi, możecie zrozumieć dlaczego Sucre tak za nią szaleje i co zrobił z miłości do niej.

Dlaczego Prison Break zyskał tak dużą popularność?

Amaury Nolasco: Przywykliśmy do seriali policyjnych, prawniczych i szpitalnych. Mogę w tej chwili wymienić wszystkie tytuły seriali szpitalnych. Ciągną się w nieskończoność. Nie widzę nic złego w tych serialach, na nich się wychowałem. Myślę, że Prison Break daje publiczności coś zupełnie innego; oczekiwanie na nadzieję. Przełamuję formę i zaskakuje publikę. Nie możesz poprzestać na piątym odcinku Prison Break, Lost ('Zagubieni') czy na dziesiątym 24 ('24 godziny'), ponieważ będziesz kompletnie zagubiony. Możesz zacząć oglądać Without a Trace ('Bez śladu') lub CSI ('Kryminalne zagadki: Las Vegas, Miami i Nowego Jorku') od dowolnego epizodu i będzie OK, nie potrzebujesz znać przeszłości. Jesteś wciągnięty w historię poszczególnych bohaterów. Jesteś bez przerwy zaskakiwany niespodziewanymi zwrotami akcji i myślę, że właśnie to sprawia, iż serial ma taką popularność.

Nad czym teraz pracujesz?

Amaury Nolasco: Właśnie zakończyłem pracę przy filmie z Keanu Reevesem, Forestem Whitakerem… świetna obsada… niesamowity scenariusz autorstwa Jamesa Ellroy'a i Davida Ayera, film nazywa się The Night Watchman. Reżyserem jest właśnie David Ayer. To świetny thriller o korupcji w LAPD (departament policji w mieście Los Angeles – przyp. red.). Jest szalony. Oczywiście chodzi o Keanu… nazywam go 'Dotyk Midasa', wszystko co dotknie zamienia się w złoto. Jestem bardzo dumny z tego.

Poniżej znajduje się zdjęcie grupowe prezentujące bohaterów trzeciego seoznu, może ono posłużyć jako tapeta na pulpit. Kliknij, aby powiększyć.

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu Prison Break zostanie wyemitowany 17 września w amerykańskiej telewizji Fox.

Oprócz zdjęcia, które widać powyżej, pojawiło się także mnóstwo innych promujący trzeci sezon, znajdzie je TUTAJ. Zaś TUTAJ możesz zobaczyć 2,5 minutowy filmik z tej sesji zdjęciowej.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Trophy

Ja bym napisała "Czytasz na własną odpowiedzialność!".

Lucas_B

“Tekst zawiera spoilery dotyczące drugiego i trzeciego sezonu, nie oglądałeś, nie czytaj! "

Czyli teoretycznie nikt nie powinien tego czytać bo nikt trzeciego sezonu nie widział :)

Elros Lucas_B

Tu chodzi o wcześniejsze sezony ;] Podobnie było z Lost – wywiadem twórców.

Trikster

Imiona i nazwiska się odmienia ;)

Proszę czekać…