U Pana Boga... w ogródku! 0

Tym razem na ekranach kin 6 nowych filmów. Wśród nich jest horror 28 tygodni później.

==

CO W KINIE

==

28 tygodni później ( 28 Weeks Later )

Kadr z filmu 28 tygodni później 2007Kadr z filmu 28 tygodni później 2007

Jest to kontynuacja przebojowego filmu 28 dni później, który rozgrywa się sześć miesięcy po tym, jak groźny wirus zasiał spustoszenie w Wielkiej Brytanii. Armia amerykańska ogłasza, że wirus został pokonany i można podjąć odbudowę kraju. Powraca pierwsza fala uchodźców, następuje łączenie rodzin, ale jedna z nich – nieświadomie – kryje straszny sekret. Wirus jeszcze nie umarł, przeciwnie – jest mocniejszy niż kiedykolwiek.

Czas trwania: 101 min

Gatunek: Horror | Sci-Fi

ZWIASTUNY: HD | Duży | Średni | Mały

Bunt. Sprawa Litvinienki ( Bunt. Delo Litvinenko )

Kadr z filmu Bunt. Sprawa Litwinienki 2007Kadr z filmu Bunt. Sprawa Litwinienki 2007

Kontrowersyjny dokument o byłym agencie FSB, Aleksandrze Litwinience, zmarłym w Londynie po otrzymaniu śmiertelnej dawki radioaktywnego polonu. Antyputinowski film, nad którym prace rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Litwinienki, obnaża politykę Kremla i metody działania FSB (dawnego KGB). Litwinienko krótko przed śmiercią oświadczył, że padł ofiarą zemsty prezydenta Putina, którego politykę ostro krytykował. Zdjęcia umierającego w szpitalu Litwinienki znalazły się w listopadzie 2006 roku na okładkach gazet całego świata, czyniąc z niego symbol walki z rosyjskim państwem policyjnym.

Czas trwania: 105 min

Gatunek: Dokumentalny

Cień ( El Custodio )

Kadr z filmu Cień 2006Kadr z filmu Cień 2006

Ruben jest ochroniarzem Ministra. Jeżeli Minister wysiada z samochodu, Ruben też musi wysiąść z samochodu. Minister skręca w lewo, Ruben podąża za nim. Kiedy Minister jedzie z rodziną na weekend do swojej daczy, Ruben musi jechać z nimi. Minister ucina sobie drzemkę w biurze, Ruben przy nim czuwa. Jest zawsze obecny, ale musi być niezauważalny. Jak cień, Ruben obserwuje wszystko z zewnątrz, jakby nie był częścią tego świata. Ruben nie jest nawet protagonistą swojego własnego życia, którego rytm wyznacza życie zepsutego i aroganckiego Ministra. Co gorsza, nie wydaje się by polityk znajdował się w zagrożeniu uzasadniającym ciągłą ochronę. Twarz Rubena tylko chwilami ujawnia delikatny ślad napięcia, zapowiedź utraty kontroli, do której niechybnie dojdzie.

Czas trwania: 95 min

Gatunek: Dramat

Odgrobadogroba ( Odgrobadogroba )

Kadr z filmu Odgrobadogroba 2005Kadr z filmu Odgrobadogroba 2005

Pero ( Gregor Baković ) , mężczyzna po trzydziestce, to mieszkaniec niewielkiej miejscowości w słoweńskim regionie Kast. Żyje pod jednym dachem wraz z dwoma siostrami, ojcem i siostrzeńcem Džonim. Jego ojciec Dedo ( Brane Grubar ) od śmierci żony twki pogrążony w depresji; ożywia się tylko wtedy, kiedy po raz kolejny usiłuje popełnić samobójstwo. Siostra od lat skłócona z mężem wciąż schodzi się z nim i rozstaje; szwagier, człowiek wyposażony w namiętny charakter i starego mercedesa, nie bywa zbyt często w domu. Druga siostra, głuchoniema Ida ( Sonja Savić ) , to szalona istota o dwóch wcieleniach; anioła i głupca. Balansując na granicy jawy i snu, wciąż nieobecna duchem i nieobliczalna, wielbi w dosyć ekscentryczny sposób Šukiego ( Drago Milinović ) – najlepszego przyjaciela Pero. Šuki, mechanik samochodowy, może sam nie jest zbyt bystry, ale ma to, co w życiu najważniejsze – serce po właściwej stronie. Pero skrycie i nieszczęśliwie kocha się w pięknej Renacie ( Mojca Fatur ) , dla której jest jednak zbyt prostacki i prowincjonalny, aby mogła myśleć o nim poważnie.

Czas trwania: 103 min

Gatunek: Komedia | Dramat

Twarda sztuka ( Georgia Rule )

Kadr z filmu Twarda sztuka 2007Kadr z filmu Twarda sztuka 2007

Zbuntowana nastolatka, Rachel ( Lindsay Lohan ) krzyczy, przeklina, pije, bez ogródek wyraża swoje opinie i ogólnie kompletnie wymyka się spod kontroli. A ostatni wypadek samochodowy jest kroplą, która przelewa czarę goryczy. Doprowadzona do ostateczności matka, Lilly ( Felicity Huffman ) postanawia zabrać impulsywną i nieokiełznaną córkę tam, gdzie przysięgła sobie nigdy nie wracać… do domu swojej matki w Idaho. Matka rodu, Georgia ( Jane Fonda ) nie jest typową słodką i czułą babcią. Jej życie toczy się w myśl żelaznych zasad, a każdy, kto przebywa pod jej dachem musi się im podporządkować: Najważniejszy jest Bóg, potem ciężka praca, a później cała reszta. Teraz obciążona wychowaniem młodej kobiety, będzie musiała wykazać anielską cierpliwość, aby zrozumieć, co kryje się za atakami furii wnuczki.

Czas trwania: 113 min

Gatunek: Komedia | Dramat | Romans

ZWIASTUNY: Średni

U Pana Boga w ogródku ( U Pana Boga w ogródku )

Kadr z filmu U Pana Boga w ogórdku 2007Kadr z filmu U Pana Boga w ogórdku 2007

Aspirant Marian Cielęcki ( Wojciech Solarz ) , najgorszy na roku absolwent szkoły policyjnej, dostaje przydział do Królowego Mostu. Miasteczko jest tak spokojne, że nawet on powinien sobie tam poradzić. Pełne zadupie, full prowincja, zero życia, nic tylko lasy i pola… Nowy przełożony Cielęckiego – dobrze znany z poprzedniego filmu komendant ( Andrzej Beya?Zaborski ) – nie ma jednak głowy do zajmowania się aspirantem. W Królowym Moście zjawiają się funkcjonariusze CBŚ i w wynajętej willi instalują Jerzego Bociana ( Emilian Kamiński ) , prawdziwe nazwisko Józef Czapla pseudonim Żuraw. Bocian vel Czapla vel Żuraw jest świadkiem koronnym w procesie mafii z Milanówka i w ramach programu ochrony świadków zmieniono mu tożsamość i adres. Wkrótce podgolonego, rozbijającego się po pijaku terenówką Bociana odwiedzi ksiądz proboszcz ( Krzysztof Dzierma ) . Będzie chciał poznać nowego parafianina…

Czas trwania:

Gatunek: Komedia | Kryminał

ZWIASTUNY: Średni

===

CO W TELEWIZJI

===

TOP5 TV!

( tym razem poleca Trophy )

1. Forrest Gump

2. Powrót do przyszłości

3. Bóg jest wielki, a ja malutka

4. Tata i małolata

5. Stój, bo mamuśka strzela

Do tego kilka pozycji wartych uwagi:

  • PIĄTEK – 31 sierpień
- Dopaść Cartera – 22:35 TVN7, sensacyjny

- Jakub kłamca – 00:30 TVP1, dramat obyczajowy

  • SOBOTA – 1 wrzesień
- Jutro idziemy do kina – 20:15 TVP1, dramat obyczajowy

- Cop Land – 21:50 TVP1, sensacyjny

  • NIEDZIELA – 2 wrzesień
- Pocztówki znad krawędzi – 00:25 TVP1, dramat obyczajowy

- Nie jesteśmy aniołami – 00:50 TVN, komedia kryminalna

- Dziennik sierżanta Fridaya – 17:00 TVN7, komedia sensacyjna

===

CO NA DVD

===

  • Babel – 29.08.2007r.
W odległych piaskach marokańskiej pustyni nagle rozlega się strzał z karabinu. Strzał, ktory zapoczatkuje serię niecodziennych wydarzeń. Spowoduje, że para amerykańskich turystów bedzię rozpaczliwie walczyć o życie, dwóch chłopaków z Maroka zostanie zamieszanych w przypadkową zbrodnię, niania z dwojgiem amerykańskich dzieci będzie nielegalnie przekraczać granicę w Meksyku, a pewna nastolatka z Japonii zbuntuje się, gdy jej ojca zaczną poszukiwać policjanci z Tokio. Łapa Jaguara – młody wojownik z plemienia zamieszkującego dżunglę, doświadcza dramatycznych zmian w swoim życiu i swoich współplemieńców. Odwieczny porządek harmonijnej egzystencji zostaje brutalnie zburzony przez okrutnych Majów. Mężczyzna zostanie zmuszony do odbycia niebezpiecznej wyprawy do nieznanego mu świata, cywilizacji opartej na strachu i ucisku.Jeremy Stanton to były pracownik banku, który na skutek pewnych niepowodzeń życiowych został zmuszony przez los do napadu na placówkę, w której pracował. Lecz sam napad to nie wszystko, bo Dean oszukał też swoich współtowarzyszy, biorąc więcej pieniędzy niż miał otrzymać. Rozpoczyna teraz morderczy wyścig z czasem, by dotrzeć na czas do miejsca, w którym czeka na niego samolot. Złapany w pułapkę, błądzący w labiryncie pustynnych dróg, ścigany przez żądnych zemsty wspólników, musi odbyć niebezpieczną podróż, być może jego ostatnią.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…