"May the Force Be With You"

Transformers 2 w 2009 roku? 0

Według Box Office Mojo, data premiery Transfomers 2 została już ustalona.

Film miałby zadebiutować na ekranach kin 26 czerwca 2009 roku, równo dwa lata po premierze pierwszej części.

Michael Bay jest zachwycony wersją IMAX Transformersów i uważa to za przyszłość kina. Reżyser powiedział, iż praca nad tym filmem była dla niego bardzo wyczerpujące i potrzebuje teraz odpoczynku. Jego następny film 2012: The War of Souls zapowiedziany jest na 2010 rok, a wstępne przygotowania już się rozpoczęły. Biorąc pod uwagę determinację studia Paramount, które już wyznaczyło premierę Transformers 2, jest mało prawdopodobne, aby to Bay ponownie reżyserował.

Nie ma żadnych informacji, kto mógłby powrócić w sequelu z obsady i ekipy. Wkrótce powinniśmy otrzymać jakieś wiadomości na ten temat.

Budżet Transformers wyniósł 150 mln dolarów. W Stanach film zgromadził około 314 mln dolarów do tej pory, a zyski jeszcze trochę urosną, gdyż w kinach zadebiutowała właśnie wersja IMAX. Zaś sprzedaż poza granicami USA przyniosła wpływy około 382 mln dolarów. Razem to jest około 656 mln $, co daje 28 miejsce wśród najlepiej zarabiających filmów wszech czasów i 4 wśród tegorocznych produkcji. Do tego jeszcze będą ogromne zyski ze sprzedaży płyt DVD i HD DVD, w tych formatach film zadebiutuje 16 października.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

db001

Super, cieszę się że będzie 2 odsłona.

A tak przy okazji, czym się różni wersja IMAX od normalnej?

Ronaldinho db001

Kino trójwymiarowe.

Proszę czekać…