Piła IV - trzy nowe zdjęcia!

Premiera Piły IV w USA coraz bliżej. Dziś studio Lionsgate opublikowało trzy nowe zdjęcie. Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie to, że na jednym z nich możemy zobaczyć Jigsawa… żywego!

Kadr z filmu Piła IV 2007Kadr z filmu Piła IV 2007

Marcus Dunstan i Patrick Melton napisali scenariusz, który zapoczątkuje nową trylogię. Darren Lynn Bousman, twórca Piły II i III ponownie wyreżyserował, lecz już po raz ostatni. Piłę V i VI wyreżyseruje David Hackl – drugi reżyser i scenograf wszystkich części, oprócz jedynki. Twórcy Piły, czyli James Wan i Leigh Whannell są producentami wykonawczymi i jak powiedział jeden z głównych producentów projektu wciąż są mocno zaangażowani w produkcję.

W czwartej części powróci większość aktorów z poprzednich, czyli Tobin Bell jako Jigsaw, Lyriq Bent jako Rigg, Angus Macfadyen jako Jeff, Shawnee Smith jako Amanda, Donnie Wahlberg jako Eric Matthews i zapewne kilka innych postaci, których powrót może zszokować. Costas Mandylor jako Detektyw Hoffman powróci, ale tym razem będzie to jedna z głównych ról. Scott Patterson jako Agent Strahm i Betsy Russell jako Jill (żona Jigsawa) to dwie, nowe i bardzo ważne postacie.

Premiera w USA już 26 października. Tego samego dnia miała się odbyć premiera w Polsce, lecz dystrybutor przeniósł datę na styczeń (w tym miesiącu odbyła się premiera dwóch poprzednich Pił w naszym kraju) na rzecz remake'u Halloween, które wystartuje w ten dzień.

Jigsaw i Amanda nie żyją. Po wiadomości o zamordowaniu detektyw Kerry, dwóch agentów FBI oraz doświadczony detektyw Hofman podejmują śledztwo w tej sprawie. Prowadząc dochodzenie, ekipa dociera do żony Jigsawa, gdzie zostaje odkryta jego geneza oraz informacje na temat poprzednich i przyszłych ofiar brutalnych gier. W międzyczasie Rigg ma 90 minut, aby przejść przez serie makabrycznych pułapek, jeżeli tego nie dokona, zginie.

Jak powiedział reżyser filmu, budżet jest podobny do części trzeciej, czyli w granicach 10 mln dolarów. Poprzednie trzy części serii przy wkładach zaledwie 15 mln $ zarobiły aż 416 mln w dystrybucji kinowej na świecie. Do tego jeszcze tylko w USA Piła II i III przyniosła dodatkowe 60 mln zysku ze sprzedaży DVD.

Zwiastuny Piły IV możesz zobaczyć pod TYM adresem. Więcej o filmie przeczytasz TUTAJ.

Kadr z filmu Piła IV 2007 - Jigsaw i prawdopodobnie jego żonaKadr z filmu Piła IV 2007 - Jigsaw i prawdopodobnie jego żona Kadr z filmu Piła IV 2007 - Ktoś wynosi Erica MatthewsaKadr z filmu Piła IV 2007 - Ktoś wynosi Erica Matthewsa


Ronaldinho
"May the Force Be With You"