Trwają przygotowania do nowego Hellraisera

Jest już scenariusz, są producenci, wybrano reżyserów. Niedługo rozpoczną się prace na planie remake'u Hellraisera, kultowego horroru z 1987 roku.

Dimension films finalizuje rozmowy z duetem reżyserskim – Alexandre Bustillo i Julien Maury, który zajmi się realizacją nowej wersji Hellraisera. Ten duet reżyserski wykonał wcześniej dla Weinsteinów (szefów Dimension films) horror Inside (aka À l'intérieur), prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Scenariusz Hellraisera jest już gotowy, napisał go autor oryginału – Clive Barker, który wcześniej zrezygnował z możliwości reżyserii remake'u, ale za to został obok braci Weinsteinów jednym z głównych producentów.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, iż współpracujemy z Clivem Barkerem. Z osobą, która stworzyła ikonę horroru, postać Pinheada (na zdjęciu po prawej). Po współpracy z nim oczekujemy, że przeniesie ona jego fantastyczną wizję na duży ekran zyskując nowe pokolenie fanów. – powiedział Bob Weinstein

Hellraiser opowiada historię Julii i Larry'ego, małżeństwa które wprowadziło się właśnie do starego, tajemniczego domu. Budynek okazuje się być kryjówką Franka – brata Larry'ego, który stracił swoje ciało w piekle na rzecz 3 demonów – Cenobitów z przerażającym Pinheadem na czele. Dzięki krwi swojego brata Frank, który uciekł z piekielnych czeluści odkrywa sposób na całkowity powrót na ziemską płaszczyznę. Zmusza Julię, która była jego kochanką do sprowadzania kolejnych ludzkich ofiar, dzieki którym odzyska on swoje ciało. Jednakże Cenobici nie dadzą się łatwo oszukać.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"