na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Premier Tusk zmieni TVP 0

Zmiany mają m.in. prowadzić do wyeliminowania KRRiT.

Donald Tusk / gazeta.plDonald Tusk / gazeta.pl

Platforma Obywatelska od dawna zapowiadała, że jeśli dojdzie do władzy, to w TVP przeprowadzi konieczne zmiany oraz doprowadzi do eliminacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Wszystko ma być wdrażane etapowo. Na razie KRRiT pozostaje, ale wyłonieni mają być nowi członkowie, których zakres obowiązków ma zostać zmieniony. Nowy zarząd tej instytucji będzie odpowiadał tylko za program. Finansami zajmą się ministerstwa: finansów i kultury. Ta pewnego rodzaju rewolucja ma na celu przede wszystkim odpolitycznienie publicznej telewizji.

PO nie ukrywa również, że zależy jej na całkowitym zniesieniu abonamentu radiowo-telewizyjnego. Dodaje również, że płaci go niespełna 40% widzów. Czym PO chce zastąpić wpływy z abonamentu? Recepta wydaje się być prosta, budżet telewizji ma zasilić zwiększona liczba reklam. Pojawia się również drugie źródło zysku: wprowadzenie podatku dla prywatnych nadawców.

Obecni członkowie nie uważają, jakoby takie zmiany były konieczne, a większość z nich uznaje, że zniesienie abonamentu jest niepotrzebne i nieuzasadnione. Uważają również, że taki abonament obowiązuje w wielu krajach UE.

Proces zmian ma rozpocząć się już w styczniu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

WielkiBialyKrolik

Przewrotowcy! Na stos! Policja! xD

justangel

debilny pomysł z zastąpieniem abonamentu reklamami, będziemy mieli kolejny TVN i POLSAT z przerwami w co ciekawszych momentach filmów, co 15 minut…. i już całkiem przestane oglądać TV

Obecnie to chyba jedyna roznica miedzy komercyjnymi stacjami – tzn przerywanie reklamami, tak juz dawno powstal znak = miedzy stacjami – bo tak dawna misyjność, juz nie istnieje

Misja TVP wciąż jest taka jak powinna być: transmituje na żywo różnego, rodzaju ważne informacje, emituje orędzia (prezydenta, premiera, marszałka), jest dostępna dla wszystkich praktycznie wszędzie wystarczy kawał drutu podłączyć do gniazdka antenowego i jest obraz, a co za tym informacje może mieć każdy.

A sam abonament to nie idzie tylko na TV, ale też na radio i koszta poboczne.

A jeśli chodzi o abonament to nie ma za bardzo sensu go znosić, płacą uczciwi ludzie, którzy chcą telewizji bez reklam, to taki symbol TVP wśród polskich telewizji – film bez reklam :) Ostatnio TVP co raz to lepsze pozycje emituje, nie jest źle.

A ogólnie to cóż… Za 4 lata zmiana władzy.

Ostatnio az za duzo bylo tych wystapiec i TV stala sie narzedziem darmowej reklamy dla politykow, jesli to jest misja, to znaczy ze zyjemy w jednym z karjow Ameryki Poludniowej ;) tam tez TV jest tuba propagandowa rzadzacej partii ….
no wiesz taki TVN istnieje dopiero 10 lat ! i niestetey KRRiT skutecznie blokuje rozwoj mediow prywatnych

nie mów mi o radiu, jesli znasz sie troche na temacie, to bys wiedzial ze dostac koncesje na nadawanie na cala Polske graniczy z cudem – owocuje to tym ze mamy tylko dwie prawatne stacje ogolnopolskie RMF i Zetke oraz tez misyjne Radio Maryja ;P dziekuje za takie radio jakie jest za publiczne pieniadze !!! dlaczego ESKA np nie ma ogolnopolskiej koncesji KRRiT …

o jakiej TV bez reklam mowisz !! przeciez publiczna zabiera najwiekszy kawalek tortu reklamowego !!! i to od lat … ma obonament to moze sobie pozwolic na filmy bez reklam ! dajmy czesc abonamentu prywatnym stacja, to moze tez beda filmy bez reklam … misyjnosc to chyba dla Ciebie Plebania, Klan, M jak miłosc, Taniec na lodzie itp … ramowke ma jak TV prywatna tylko ze slabsza … gdybys powiedzial ze TVP Kultura to dzialalnosc misyjna to bym zrozumial …

Ostatnio TVP co raz to lepsze pozycje

albo moze szybciej ;P oby nie …

Trikster Ronaldinho

na to bym nie liczył :)

Trikster

Temat związany z tv, a więc i z serialami w niej emitowanymi.

WielkiBialyKrolik

“Finansami zajmą się ministerstwa: finansów i kultury. Ta pewnego rodzaju rewolucja ma na celu przede wszystkim "odpolitycznienie" publicznej telewizji."

Odpolitycznienie poprzez kontrole finansów TVP przez ministerstwo finansów i kultury. :D Jeszcze miesiąc temu, gdyby to były premier zapowiedział takie "odpolitycznienie" to nasz Pan Donald T. z czerwonymi wypiekami na twarzy krzyczałby "Zamach!" Na szczeście nie oglądam TV bo poza programami dokumentalnymi i ewewntualnie "naukowymi" nie znajduje w niej nic wartościowego, jak chce się dowiedzieć co i jak w kraju i na świecie to czytam w necie wiadomości, mam ten komfort, że polityków mogę wyłącznie słuchać na swoje wyraźne życzenie.

WITAJCIE W TUSKOLANDII , KRAINIE QUASICUDÓW :)

Ps. Marzy mi się spotkanie z naszym nowym premierem :)

Proszę czekać…