na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Piła i 300 jako gry komputerowe? 0

Gry na podstawie hollywoodzkich filmów – tym zajmie się Brash Entertainment.

Kadr z filmu Piła IVKadr z filmu Piła IV

Studio Brash Entertainment rozpoczęło swoją działalność. Wytwórnia będzie produkować gry komputerowe oparte na tematach hollywoodzkich filmów.

Brash Entertainment przede wszystkim chce nawiązać stałą współpracę z Twentieth Century Fox, dla którego ma przygotować gry na motywach filmów: Alvin and the Chipmunks (Alvin i Wiewiórki), Jumper i Space Chimps. Alvin i wiewiórki będzie pierwszą grą wydaną przez BE.

20th Century Fox to nie jedyne studio, z którym Brash podpisał umowę. Do swego planu namówił bowiem inne duże i znane wytwórnie m.in. Universal, Warner Bros i Lionsgate. Są to jednak umowy pobieżne, ponieważ wielkie przedsiębiorstwa filmowe chcą najpierw pierwsze gry wydane przez Brash zobaczyć oraz sprawdzić, czy jest to inwestycja opłacalna.

Pewne źródło donosi, że wyżej wymienione produkcje nie są jednymi, do których prawa wykupił nowy wydawca. Prawdopodobnie Brash Entertainemt zajmie się również produkcją gry na podstawie filmów Piła i 300.

Ciekawostką może być fakt, że w grze Jumper głosu użyczą aktorzy grający główne role w filmie o tym samym tytule. Głównym bohaterem gry ma być Griffin ( w filmie gra go Jamie Bell).

Na temat Brash Entertainment można przeczytać na oficjalnej stronie wytwórni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

NeverGiveUp

Tak się składa , że gra na podstawie "300" już jest. Nazywa się "300: March to Glory". Ale kiepska jest :-)

HeRr

A wyobrażasz sobie hajs jaki developer zrobi na sprzedaży gry na licencji? Hehe… śmieszne to wszystko, ja chcę grę-symulację zakupów z kobietą, będę wiedział czego unikać. Najlepiej żeby toczyła się w Arkadii :)

Lucas_B

Gra na podstawie "Piły"??? :/ Nie wyobrażam sobie tego…

Proszę czekać…