Tim Burton w krainie czarów 0

Tim Burton planuje realizację dwóch filmów bazujących na trójwymiarowej animacji.

Pierwszym z przedsięwzięć reżysera będzie obraz Alice in Wonderland, ekranizacja powieści Lewisa Carolla Przygody Alicji w krainie czarów. Drugie z dzieł nosić będzie tytuł Frankenweenie.

Opowieść o Alicji zrealizowana będzie z użyciem tej samej techniki, którą wykorzystano w filmie Beowulf – grafika komputerowa połączona zostanie z grą aktorską. Scenariusz napisała Linda Woolverton, znana z pracy nad animacjami Król Lew oraz Piękna i Bestia. Produkcją zajmą się Richard Zanuck, Joe Roth oraz Suzanne i Jennifer Todd. Praca nad filmem rozpocznie się na początku roku 2008.

Obraz Frankenweenie, inspirowany krótkometrażowym filmem Burtona z 1984 roku, opowie o psie przywróconym do życia przez lojalnego właściciela. Przy pracy nad dziełem grafika komputerowa połączona zostanie z tradycyjną techniką animacji poklatkowej.

Obydwie produkcje powstaną pod szyldem wytwórni Disneya.

Najnowsze dzieło Tima Burtona to musical Sweeney Todd. Film trafi do ograniczonej liczby amerykańskich kin 21 grudnia tego roku.

Kadr z filmu Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007Kadr z filmu Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Wszystko co robi Tim jest świetne, bajeczne… To i te dwa filmy na pewno będą czarowały widzów :)

Timothy

jeszcze tylko polska premiera filmu i wszystko bedzie cacy :) ogólnie pomysł Tima mi się podoba, chodź stać go na lepsze.

Proszę czekać…