Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Czy serial animowany X-Men doczeka się 6. sezonu? 1

W Hollywood króluje fala nostalgii. Seriale, takie jak Z archiwum X i Miasteczko Twin Peaks doczekały się kolejnych sezonów. Możliwe, że reaktywacji ulegną również animowani X-Meni z 1992 roku.

Serial zakończył swoją emisję w 1997 roku. 20 lat później jego showrunner, Eric Lewald, wyznał w wywiadzie dla SYFY Wire, że zamierza zrealizować 6. sezon produkcji:

Sezon szósty rozpocznie się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego epizodu. W szeregach X-Menów będzie panował chaos – część z nich odejdzie, pozostali zostaną skłóceni ze sobą. Tęsknią za swoim liderem. Następnie Mutanci zostają wezwani, by zażegnać kryzys w odległym świecie Lilandrii. Zespół postanawia się połączyć, by uczcić pamięć Charlesa. Wyruszają w kosmos i rozwiązują kryzys – spotykają też Charlesa Xaviera, uzdrowionego w niejasny jeszcze sposób. Powróci on na Ziemię lub poświęci się dla zespołu. X-Meni powrócą na Ziemię jako zjednoczona drużyna.

Eric Lewald okazał się doskonałym showrunnerem serialu, rozumiejącym komiksy o Mutantach. Nic dziwnego, że X-Meni uchodzą dziś za najlepszą po Batmanie serię animowaną o superbohaterach. Swój wkład w produkcję miała również ówczesna dyrektorka Fox Kids, Margaret Ann Loesch – kobieta wielokrotnie starała się, by produkcja była jak najbardziej wierna komiksowemu oryginałowi. Dzięki niej w serialu pojawiły się poważne tematy, takie jak śmierć i rasizm.

Serial z pewnością będzie wyglądał inaczej, niż odcinki z 1992 roku. Już 5. sezon cechował się inną kreską – Marvel bankrutował, twórcy musieli zatem przenieść się do tańszej firmy produkcyjnej. Również scenariusz uległ pogorszeniu w miarę wychodzenia kolejnych odcinków.

Do produkcji mogliby powrócić wszyscy aktorzy, dubbingujący postacie w serialu. Cedric Smith i Catherine Disher, którzy wcielali się w postacie Xaviera i Jean Grey pobrali się nawet w prawdziwym życiu!

Istnieje szansa, że serial trafi pod skrzydła Netflixa. Obecnie platforma streamingowa zakupiła prawa do realizacji 3. sezonu Ligi Młodych. Producenci nie ograniczają autorskich wizji swoich twórców, równocześnie służąc znacznym dofinansowaniem. Od sukcesu Ligi Młodych zależy, czy X-Meni doczekają się 6. sezonu.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Bluejohn_26 2017-12-06

Dla mnie najlepszy po "Batman: The Animated Series" serial animowany to "Spider-Man: The Animated Series" Podium zamyka "Beast Wars: Transformers". I powrotu właśnie tych trzech seriali życzyłbym sobie i fanom najbardziej. "X-Menów" z tego okresu nie miałem dotąd okazji poznać.

111222333 Bluejohn_26 2017-12-06

@Bluejohn_26 Mam podobne zdanie, jednak na pierwszym miejscu umieściłbym serial ReBoot :)

Bluejohn_26 111222333 2017-12-06

@111222333 U mnie ReBoot jest tuż za podium. Co ciekawe jakiś czas temu była mowa o kontynuacji tej serii. Niestety nie wiem czy coś wyszło z tych planów.

Proszę czekać…