Czy serial animowany X-Men doczeka się 6. sezonu?

W Hollywood króluje fala nostalgii. Seriale, takie jak Z archiwum X i Miasteczko Twin Peaks doczekały się kolejnych sezonów. Możliwe, że reaktywacji ulegną również animowani X-Meni z 1992 roku.

Serial zakończył swoją emisję w 1997 roku. 20 lat później jego showrunner, Eric Lewald, wyznał w wywiadzie dla SYFY Wire, że zamierza zrealizować 6. sezon produkcji:

Sezon szósty rozpocznie się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego epizodu. W szeregach X-Menów będzie panował chaos – część z nich odejdzie, pozostali zostaną skłóceni ze sobą. Tęsknią za swoim liderem. Następnie Mutanci zostają wezwani, by zażegnać kryzys w odległym świecie Lilandrii. Zespół postanawia się połączyć, by uczcić pamięć Charlesa. Wyruszają w kosmos i rozwiązują kryzys – spotykają też Charlesa Xaviera, uzdrowionego w niejasny jeszcze sposób. Powróci on na Ziemię lub poświęci się dla zespołu. X-Meni powrócą na Ziemię jako zjednoczona drużyna.

Eric Lewald okazał się doskonałym showrunnerem serialu, rozumiejącym komiksy o Mutantach. Nic dziwnego, że X-Meni uchodzą dziś za najlepszą po Batmanie serię animowaną o superbohaterach. Swój wkład w produkcję miała również ówczesna dyrektorka Fox Kids, Margaret Ann Loesch – kobieta wielokrotnie starała się, by produkcja była jak najbardziej wierna komiksowemu oryginałowi. Dzięki niej w serialu pojawiły się poważne tematy, takie jak śmierć i rasizm.

Serial z pewnością będzie wyglądał inaczej, niż odcinki z 1992 roku. Już 5. sezon cechował się inną kreską – Marvel bankrutował, twórcy musieli zatem przenieść się do tańszej firmy produkcyjnej. Również scenariusz uległ pogorszeniu w miarę wychodzenia kolejnych odcinków.

Do produkcji mogliby powrócić wszyscy aktorzy, dubbingujący postacie w serialu. Cedric Smith i Catherine Disher, którzy wcielali się w postacie Xaviera i Jean Grey pobrali się nawet w prawdziwym życiu!

Istnieje szansa, że serial trafi pod skrzydła Netflixa. Obecnie platforma streamingowa zakupiła prawa do realizacji 3. sezonu Ligi Młodych. Producenci nie ograniczają autorskich wizji swoich twórców, równocześnie służąc znacznym dofinansowaniem. Od sukcesu Ligi Młodych zależy, czy X-Meni doczekają się 6. sezonu.

Źrodło: screenrant.com


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów. Redaktor na FDB.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.