na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Zagubieni tracą widownię. 0

AGB Nielsen Media Research podało, że oglądalność trzeciego sezonu serialu Lost spadła do 3,37 mln.

Kadr z serialu ZagubieniKadr z serialu Zagubieni

Sezon drugi Zagubionych średnio oglądało 4,1 mln widzów, trzeci już o ponad 700 tys. widzów mniej. Mimo spadającej oglądalności serialu program I TVP nadal jest liderem rynku telewizyjnego w paśmie nadawania serialu.

Przyczyn zmniejszania się liczby widzów raczej nie należy doszukiwać się w spadku popularności. Polscy fani serialu mogą oglądać nowsze odcinki dzięki platformom cyfrowym a także bez problemu znajdują je w sieci.

Trzecią odsłonę serialu Lost przede wszystkim oglądają kobiety. Najwierniejsi okazują się widzowie w wieku 10-15 oraz powyżej 30 lat, mieszkańcy wsi i najmniejszych miast z wykształceniem średnim.

Drugie miejsce zajmuje telewizja TVN, która w tym czasie emituje W11: Wydział śledczy, Na Wspólnej oraz filmy. TVN w tym czasie ogląda 3,18 mln widzów. Dalej z 2,7 mln widzów jest TVP 2 (Barwy szczęścia, 997) oraz Panorama) oraz z widownią 1,84 mln Polsat (Tylko miłość, Ekipa, Fala zbrodni).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Neo10

Zdajsię aby nie było to piractwo serial musiał być w polskiej telewizji także ściąganie z netu zaraz po premierze w stanach jest chyba piractwem ;] ale swoją drogą niech polska telewizja zacznie nadawać wersje oryginalną z napisami to może zacznę oglądać ;] losty z lektorem tracą zupełnie klimat ;/

Ronaldinho Neo10

To prawda Losty z lektorem słabo się ogląda, ale oglądałem cały trzeci sezon na TVP, miałem na co czekać po w sumie 2,5 godzinnych wykładów z Geodezji i Informatyki, to się tak zawsze dłuży, zwłaszcza, że od 18.30 do 20.00. A jeśli chodzi o piractwo to tak: jeżeli się ściągnie po premierze w USA to jest to i tak piractwo aczkolwiek w chwili gdy nie serial emitowany gdzieś na czymś w Polsce, to mało kogo to obchodzi. Dlatego ABC na swojej stronie udostępnia wszystkie swoje seriale kilka godzin po emisji ale razem z reklamami, usługa tylko dla IP z USA :)

denirek Ronaldinho

nie skumałem :P zbyt zagmatwane hehe :)

JimBeam

No tak w11 albo na wspolnej to przeciez super hity ;] Nie rozumiem uwagi na temat piractwa – przeciez to bylo emitowane w tv, wiec powinno byc ogolnodostepne, to nie jest piractwomoim zdaniem, co innego filmy kinowe i w wersjach dvd ktore jeszcze nie ukazaly sie w tv, ale seriale? A gdybym sciagal w11 z sieci to to tez jest piractwo? Albo nagrywanie tego na vhs?

Proszę czekać…