Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Premiery w lutym na FOX 1

W lutym kanał FOX nie zwalnia tempa! Na antenie pojawi się kolejna emocjonująca produkcja Ryana Murphy’ego (American Crime Story, American Horror Story, Glee), czyli 9-1-1 z Angelą Bassett w jednej z głównych ról. Dodatkowo na antenie zagości pierwszy sezon popularnego serialu Castle, a także z drugą połową 8. sezonu powróci świat opanowany przez zombie, czyli The Walking Dead!

Connie Britton, Angela Bassett i Peter Krause promujący serial 9-1-1, fot. Mathieu Young/FOX.

9-1-1, sezon 1
(10 odcinków po 60 minut)

9-1-1 to nowy serial Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka, który swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miał 3 stycznia – tego samego dnia co nowa odsłona Z Archiwum X, przebijając go oglądalnością o ponad 1,5 mln widzów. Widzowie będą podglądać zapierającą dech w piersiach pracę policjantów, strażaków, ratowników medycznych, a także osób odbierających zgłoszenia pod tytułowym numerem 911, którzy pod presją czasu niejednokrotnie narażają swoje życie, aby ratować innych. Fabuła serialu skupia się na tych osobach, które na miejscu zdarzenia pojawiają się jako pierwsze.

W pierwszym odcinku serialu poznajemy przedstawicieli służb ratunkowych, w tym detektyw Athenę Grant (Angela Bassett), strażaka Bobby’ego Nasha (Peter Krause) oraz dyspozytorkę Abby Clark (Connie Britton), która spędza całe dnie odbierając zgłoszenia w centrali telefonicznej oraz żywo interesuje się tym, co dzieje się po wysłaniu przez nią pomocy na miejsce zdarzenia.

Peter Krause i Oliver Stark w serialu 9-1-1, fot. Richard Foreman/FOX.

9-1-1 inspirowane jest prawdziwymi zdarzeniami, które miały miejsce w różnych miastach w USA. Sam Murphy w jednym z wywiadów przyznał jak wpadł na pomysł stworzenia produkcji.

Mój syn Ford miał 11 miesięcy i pewnej nocy przestał oddychać. Od razu zadzwoniliśmy pod numer 911, byliśmy z żoną spanikowani, nie wiedzieliśmy co robić. Po przyjeździe ratownicy starali się nas uspokoić, a ich praca zrobiła na mnie ogromne wrażenie – mówił producent.

Po tym wydarzeniu Murphy postanowił przeprowadzić szereg rozmów z ratownikami, strażakami, policjantami, aby lepiej poznać ich pracę, a także wykorzystać niektóre historie podczas produkcji serialu.

Angela Bassett jako det. Athena Grant w serialu 9-1-1, fot. Michael Becker/FOX.

W serialu zobaczymy znane z wcześniejszych produkcji Ryana Murphy’ego gwiazdy, czyli nominowaną do Starring Academy i nagrody Emmy oraz zwyciężczynię Złotego Globa Angelę Bassett (American Horror Story, Tina), nominowanego do nagrody Emmy i Złotego Globa Petera Krause (Blef, Sześć stop pod ziemią), czy nominowaną do nagrody Emmy Connie Britton (Nashville, Światła stadionów, American Horror Story).

PREMIERA: WTOREK 6 LUTEGO O GODZ. 22:00 (1 odcinek)
Emisja wtorki o godz. 22:00 (1 odcinek)
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Chandler Riggs i Andrew Lincoln w serialu The Walking Dead, fot. Gene Page/AMC.

The Walking Dead, sezon 8
(16 odcinków po 60 minut)

Najpopularniejszy serial świata powraca na antenę telewizji FOX. Premiera drugiej części ósmego sezonu The Walking Dead zadebiutuje na antenie FOX w poniedziałek, 26 lutego o godz. 22.00, czyli kilkanaście godzin po jej emisji w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsza część tej kultowej produkcji zostanie wyemitowana na ponad 125. rynkach, na których obecna jest telewizja FOX, zaledwie 24 godziny po premierze w Stanach Zjednoczonych, co wpisuje się w przyjętą przez Fox Networks Group strategię jednoczesnych globalnych premier.

Jak Rick poradzi sobie po śmierci Carla? Czy uda mu się jeszcze zorganizować i powrócić do spokojnego życia bez Negana i jego Zbawców? Przekonamy się już niedługo!

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 26 LUTEGO O GODZ. 22:00 (1 odcinek)
Emisja poniedziałki o godz. 22:00 (1 odcinek)

Nathan Fillion, Stana Katic i Tamala Jones w serialu Castle, fot. Eric Liebowitz/ABC.

Castle, sezon 1
(10 odcinków po 60 minut)

Richard Castle (Nathan Fillion), popularny autor kryminałów, pomaga detektyw Kate Beckett (Stana Katic) z wydziału zabójstw nowojorskiej policji w ściganiu najgroźniejszych przestępców w mieście.

Znudzony własnym sukcesem Castle dowiaduje się, że prawdziwy morderca-naśladowca dokonuje zabójstw, wzorując się na jego powieści. Po tym, jak zostaje przesłuchany przez detektyw z nowojorskiej policji Kate Beckett, znaną z prowadzenia swoich spraw twardą ręką, poszukujący inspiracji Castle otrzymuje pozwolenie na przyłączenie się do jej zespołu. Choć oboje natychmiast się ze sobą ścierają, po jakimś czasie zaczyna rodzić się między nimi osobista więź.

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 19 LUTEGO O GODZ. 17:20 (2 odcinki)
Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 17:20 (1 odcinek)

Źrodło: Fox

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…