na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

500 tys. zł kary za Szczukę 0

Polsat musi zapłacić nałożoną przez KRRiT karę.

Kazimiera SzczukaKazimiera Szczuka

Wczoraj sąd gospodarczy zadecydował, że stacja Polsat będzie musiała zapłacić karę nałożoną przez KRRiT za wypowiedź znanej z ostrego i dobitnego języka Kazimiery Szczuki.

Katarzyna Wyszomirska z Polsatu zapowiada, że stacja będzie się odwoływać od postanowienia sądu.

Cały szum o program Kuba Wojewódzki nadany 26 marca 2006 roku. W tym to programie znana feministka Kazimiera Szczuka wypowiedziała słowa: Módlmy się, żeby łaski Boże spłynęły na wszystkie dzieci, które należą do Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych naśladując sposób mówienia Magdaleny Buczek – prowadzącą audycje w Radio Maryja, która jest osobą niepełnosprawną.

Elżbieta Kruk, która wówczas była szefową KRRiT zarzuciła Polsatowi kpinę z niepełnosprawnych, czego nie dopatrzyła się Rada Etyki Mediów. Jednak ani tłumaczenia Kazimiery Szczuki, że była to anegdota z lekka kpiną i że nie wiedziała, iż jest to osoba niepełnosprawna, ani tłumaczenia Polsatu, że formuła tego programu jest niczym nie skrępowana nie pomogły w obronie stacji. Przeciw karze było również ugrupowanie polityczne – SLD.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

WielkiBialyKrolik

Hm, problem w tym, ze ludzie za bardzo się przejmują, gdyby ta dziewczyna nie była niepełnosprawna to by sie przyczepili, ze to obraza wartości/uczuć chrzescijańskich. Ostatnie dwa lata były kabaretem politycznym, wg mnie media ostro przesadzały i co? Spokoj? Ehh, paranoja.

Ps. Szczuke i lubie i nie, mam mieszane uczucia ale nie głupia to laska i to mi sie podoba.

Dokładnie… Z czego by nie zażartowała byłoby źle. Krytyki Radio Maryja nie znosi, a jest w tym kraju tylu debili, którzy go słuchają i wierzą w jego świętą i jedyna rację. Szkoda tylko, że w organizacjach takich jak KRRiTv są ludzie popierający tą sektę ( bo inaczej ich nazwać nie można)

HeRr

Taka brzydka, a taka droga…no kto by pomyślał ;)

sciema

Pewnie odwołania nie poskutkują i będą musieli zapłacić :) A tamci przeznaczą tą kasę na jedyną "słuszną" stacje radiową, a Ci z kolei na jakieś wodociągi albo nowe aluski do A6 ;)

“Jednak ani tłumaczenia Kazimiery Szczuki, że była to "anegdota z lekka kpiną" i że wiedziała, iż jest to osoba niepełnosprawna(…)"

Chyba NIE wiedziała! Jakby wiedziała to takie tłumaczenie byłoby bez sensu. O ile dobrze pamiętam to pani Szczuka tłumacząc się mówiła, że NIE wiedziała iż to była wypowiedź niepełnosprawnej dziewczynki…

"oczywista oczywistość" coś wcięło "nie" ;)

Proszę czekać…