na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Francuski sposób na piractwo 0

Każdy łamiący prawo autorskie będzie miał zablokowany dostęp do sieci

Siedziba Parlamentu FrancuskiegoSiedziba Parlamentu Francuskiego

Francuska Rada Ministrów chce wdrożyć nowy plan, który ma pomóc w walce z piractwem komputerowym. Projekt ten opiera się na blokowaniu internetu każdemu użytkownikowi, który poprzez nielegalne ściąganie filmów z sieci lub ich udostępnianie łamie prawa autorskie.

Oczywiście blokada nie nastąpi automatycznie, projekt bowiem ma w założeniu dwukrotne ostrzeżenie pirata. Jeśli internauta nie zastosuje się do ostrzeżeń, to przy trzecim incydencie internet zostanie zablokowany na stałe.

System obsługi ma przygotować niezależna firma, którą kontrolować ma sąd.

Zdania na temat projektu są podzielone. Najbardziej zadowolone są wytwórnie muzyczne i filmowe, które projekt w pełni popierają. Jako restrykcyjny uważają go stowarzyszenia i organizacje konsumenckie. Specjaliści uważają, że plan ten nie będzie skuteczny, a jego działanie będzie się ograniczać do pojedynczych przypadków. Będzie działo się tak dlatego, ponieważ ten, kto piractwem zajmuje się od dłuższego czasu i zarabia na tym duże pieniądze, będzie też w stanie ominąć różnego typu zapory.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

mysza_007

a ja mysle ze to kolejny krok w kierunku ograniczenia praw czlowieka i proba totalnej kontroli obywatela przez panstwo…..
narazie tak niesmialo ale to sie bedzie nasilac pod roznymi pretekstami…….w Polsce ma powstac pesel2 , ktory spowoduje ze prawie kazdy urzędas bedzie w minute wszystko o nas wiedzial (historia choroby , zaciagniete kredyty , jakie sprawy ostatnio zalatwialismy itd ), niby dla naszej wygody….sranie w banie…ja wam mowie ze totalitaryzm powoli wraca , historia lubi sie powtarzać

Proszę czekać…