Ekologiczny Nowy Jork Jasona Blumenthala 0

Jason Blumenthal, Todd Black i Steve Tisch zajmą się produkcją filmu No Impact Man, ekranizacji książki Colina Beavana pod tym samym tytułem.

Beavan, znany do tej pory jako autor powieści historycznych, postanowił opisać rok, w którym on i jego rodzina zdecydowali się żyć w sposób tak ekologiczny, jak to tylko możliwe.

Mieszkający w Nowym Jorku pisarz, jego żona i córka, zrezygnowali na 12 miesięcy z telewizji, klimatyzacji i elektryczności. Nie używali oni samochodu ani publicznych środków transportu oraz jedli tylko żywność sezonową z lokalnych upraw.

- Postanowiłem wyeliminować negatywny wpływ, jak wywieraliśmy na środowisko, starając się jednocześnie mieć na nie pozytywny wpływ, tak, żebyśmy po uśrednieniu nie wywierali żadnego wpływu – tłumaczy Beavan. – Jeśli typowy nowojorski kosmopolita może to zrobić, to każdy może.

Beavan twierdzi, że ekologiczny tryb życia pomógł mu nie tylko zrzucić kilka kilogramów, ale również nawiązać lepszy kontakt z córką, która wcześniej zbyt wiele czasu spędzała przed telewizorem.

Jason Blumenthal, Todd Black i Steve Tisch odpowiedzialni byli między innymi za produkcję dramatu W pogoni za szczęściem. Film trafił na polskie ekrany w lutym tego roku.

Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

no mam nadzieje ze troche lepiej go zrobia od Idiokracji :) chociaz mimo wszystko film oceniam pozytywnie ;)

Elros

Może ten film z jakimś przesłaniem złamie odwieczny stereotyp Amerykanów uzależnionych "od 1000 wynalazków i prądu"? Pomysł na film jak najbardziej oryginalny.

Proszę czekać…