Najbardziej przepłaceni aktorzy 0

Wysokie gaże dla aktorów niekoniecznie później zwracają się po premierze filmów.

Magazyn Forbes sporządził ranking najbardziej przepłacanych hollywoodzkich aktorów. Na jego szczycie znaleźli się Nicole Kidman i Russell Crowe. Laureatka Oscara otrzymała 15 milionów dolarów za rolę w obrazie Złoty kompas. Budżet produkcji wyniósł 200 milionów. Tymczasem w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania bajki, zarobiła ona jedynie 26 milionów. Ranking nie uwzględnia tego filmu i filmowi trzeba dać jeszcze szansę. Z wyliczeń redaktorów Forbesa wyszło, że za każdego dolara wynagrodzenia dla Kidman aktorka pozwoliła zarobić pracodawcom 8.

Nicole Kidman w filmie Złoty kompas 2007Nicole Kidman w filmie Złoty kompas 2007

Najgorzej w rankingu wypada jednak Russell Crowe. Być może jego wynik poprawi kryminał American Gangster, który przy budżecie $100M zarobił, już $174M. Do tej pory Crowe nie przynosił oczekiwanych zysków. W przypadku m.in. takich produkcji jak Pan i władca: Na krańcu świata oraz Cinderella Man za każdy milion jaki aktor otrzymał od wytwórni, ta zarobiła jedynie 5 milionów.

Najbardziej przepłacanym aktorem komediowym został uznany Jim Carrey. W tym przypadku na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że zarobki aktora są tak wysokie, że trudno o dobre statystyki. Posiadanie dobrego agenta, to nie jedyna ważna rzecz jaką trzeba mieć w Hollywood. Powszechnie sie mówi, że na listę najlepiej opłacanych trudno się dostać, ale jeśli Ci się raz uda, to niezależnie jak słabe filmy kręcisz, to zawsze będziesz już dobrze zarabiać.

Na jego wynik złożyły się role w takich filmach, jak Dick i Jane: Niezły ubaw – $100M budżet przy $194M wpływów, Numer 23 – $32M budżet przy $38M wpływów. $8 za zainwestowanego dolara, to wynik Carrey'a. Tylko o jednego dolara lepszy, był inny aktor komediowy Adam Sandler. Wprawdzie Klik: I robisz, co chcesz zarobił $373M na świecie, to w jego dorobku są też gorsze filmy.

Na liście znaleźli się również: Will Ferrell ($8), Jennifer Lopez ($9), Cameron Diaz ($9), Denzel Washington ($10), Will Smith ($10), Tom Cruise ($11).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Grzegorz_Borowiecki 2007-12-15

a no tak czeski bład :) ja ja nawet lubie ;)za role w filmie Malice chyba najbardziej ;) no i w Innych tez grala super ;) film do tej pory jest jednym z najwciekawszych horrorwo ostatnich lat wg mnie :)

bAArt 2007-12-15

will smith a nie will smiths :)

a wg mnie najlepszy film z nicole kidman to reklama chanel no 5 :D
(chociaz INNI też byli nieźli).

Proszę czekać…