Niania Johannson - świąteczne premiery! 0

Tuż przed świętami dystrybutorzy uraczyli nas tylko dwiema nowymi pozycjami kinowymi.

Księżniczki to opowieść o rzeczywistości i konsekwencjach życia na ulicy. Reżyser i scenarzysta – Fernando León de Aranoa przedstawia wzruszającą historię dwóch młodych prostytutek: Caye (Candela Pe?a) i Zulemę (Micaela Nev?rez) połączyła przyjaźń oparta na wspólnym dążeniu do lepszego życia. Dziewczyny poznają się, gdy Zulema, imigrantka z Dominikany, kradnie jednego z klientów Caye, proponując mu za swoje usługi niższą cenę. Początkowo kobiety dzieli rywalizacja i sprzeczne interesy, kiedy jednak Caye znajduje Zulemę ciężko pobitą w jej mieszkaniu, obie zaczynają się wspierać. Zulema sprzedaje swoje ciało, aby móc zaopiekować się małym synkiem, Caye ukrywa wstydliwy zawód przed swoją należącą do klasy średniej rodziną. Nawet w tak ponurych okolicznościach dziewczyny udają, że są księżniczkami. Robią to, aby dodać sobie nadziei, choć pracują w przemyśle, w którym nadzieja nie istnieje. Następnie przenosimy się w świat bogatszych i żyjących dostatnie ludzi.

Kadr z filmu Niania w Nowym Jorku 2006Kadr z filmu Niania w Nowym Jorku 2006

W Niani w Nowym Jorku, Annie Braddock (Scarlett Johansson), podobnie jak Andy z obrazu Diabeł ubiera się u Prady, to świeżo upieczona absolwentka college'u, która chce coś w życiu osiągnąć. Niestety nie jest to takie proste, zwłaszcza gdy pochodzi się z niższych sfer. Annie podejmuje więc pracę jako niania w snobistycznej nowojorskiej rodzinie. Państwo X okazują się być z piekła rodem. Dziewczyna zupełnie dla siebie nieoczekiwanie znajdzie się między rozwiązywaniem małżeńskich problemów swoich pracodawców, opieką nad ich wyjątkowo nieznośnym synalkiem i rozkwitającym romansem z bardzo przystojnym sąsiadem. Wariacko śmieszne okoliczności sprawią, że dziewczyna odnajdzie się jednak w nowej roli, a swoich pracodawców nauczy, że szczęścia nie można kupić za pieniądze… Trzeba przyznać, że fabułą Niania w Nowym Jorku podchodzi trochę pod obraz Davida Frankel'a.

Na święta w telewizji stacje oferują nam w poniedziałek, m.in. Opowieści z Narnii, Zatańcz ze mną, Epokę lodowcową, Edwarda Nożycorękiego. W każdym razie, jeśli ktoś lubi spędzać czas przed telewizorem, to powinien być zadowolony. W drugi dzień świąt, we wtorek, na ekranach zagoszczą takie obrazy jak Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, Rybki z ferajny, Lepiej późno niż później, Dirty Dancing 2. W środę zaś, będziemy mogli obejrzeć np. Hulka, Plan lotu, Charlie i fabryka czekolady oraz krótki animowany film Pada Shrek.

W imieniu redakcji fdb.pl oraz własnym, życzę wszystkim udanych, spokojnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Trophy

Tak, tak, zgadzam się. :) Ale ciekawe jaki będzie ten rok, mam nadzieję, że udany. :)

Elros

I nawzajem. :)
Oby przyszły rok był jeszcze lepszym dla tego wortalu. :))

Proszę czekać…