Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Studio Universal zaplanowało remake Dooma! 0

Jeśli obawialiście się, że tegoroczny Tomb Raider skutecznie zniechęci wytwórnie filmowe do dalszych adaptacji gier komputerowych – jesteście w błędzie. Studio Universal zaplanowało remake Dooma! Poznaliśmy nawet pierwsze nazwisko w obsadzie filmu.

Franczyza Dooma to niekwestionowany klasyk na rynku gier komputerowych. Jego wpływ na kształtowanie cyfrowych rozgrywek zauważyć można zwłaszcza w gatunku FPS-ów. Nic dziwnego, że twórcy szybko dostosowali markę na potrzeby medium kina. Doom z 2005 roku nie jest może dziełem odkrywczym czy oryginalnym, momentami natomiast wiernie odnosi się do cyfrowego pierwowzoru. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza niekonwencjonalna sekwencja point of view.

O powstaniu nowej wersji Dooma poinformowała na mediach społecznościowych Nina Bergman. Aktorka, znana z serii Rekinado, dołączyła do obsady widowiska. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Universal Pictures.

Wow! Współpracuję z Universal Pictures przy realizacji nowego Dooma. Właśnie zakończyłam papierkową robotę, związaną z przedsięwzięciem. Teraz wracam do Bułgarii, aby pracować z moją ulubioną ekipą. Film posiada szałowego reżysera, a ja wydaję właśnie nową płytę – jestem chyba najszczęśliwszą dziewczyną na świecie!

Dodatkowo Nina Bergman stwierdziła, że nowa wersja Dooma posiadała będzie znacznie lepszy scenariusz, w porównaniu do filmu z 2005 roku. Równie sceptycznie odniósł się do widowiska Dwayne Johnson. Aktor zagrał w Doomie – dziś określa go mianem cuchnącego. Już za niedługo na ekrany kin trafi Rampage: Dzika furia z udziałem gwiazdy Szybkich i wściekłych. Zdaniem Johnsona to pierwsza adaptacja, która złamała klątwę złych ekranizacji gier komputerowych.

Szczegóły nowej wersji Dooma pozostają nieznane.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

KubiQ 2018-04-21

W sumie ta cała Bergman przypomina mi dość mocno Olivię Pierce z Remake’u gry. Jeśli faktycznie będą bazować na najnowszej grze, szykuje się interesująca produkcja…

Asmodeusz 2018-04-21

Johnson sam garnol sie do tego filmu teraz juz na to inaczej patrzy sam remake nieco zaskakujacy ale jak najbardziej taki film ma potecial

Proszę czekać…