Weekend z filmem - przegląd 0

Po tygodniu, w którym mówiło się tylko o kontrowersyjnym Kodzie da Vinci, dystrybutorzy dostarczają nam w kinach 6 nowych filmów: animowaną Dżunglę, biograficzny Klimt, Krótką histerię czasu, mroczny Silent Hill, wstrząsający Tsotsi oraz X-Men: Ostatni bastion. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych, telewizyjnych i nowości dvd.

Sebastian, lew żyjący w nowojorskim zoo, raczy swego syna Franka wielce dramatycznymi opowieściami o życiu w prawdziwej Dżungli, z której – jak twierdzi – pochodzi. Martwi się, że syn jest nieśmiały i nie potrafi nawet porządnie zaryczeć. Zresztą i sam wielki tata ma z tym niejakie trudności… Gdy po rodzinnych nieporozumieniach Franek trafia na statek, który zmierza do prawdziwej dżungli, Sebastian rusza synowi na ratunek. Towarzyszy mu grupa ekscentrycznych, ale wiernych przyjaciół: wiewiórka Benek, żyrafa Bożena, anakonda Ksysiek oraz miś koala Bazyl. Razem przeżyją moc niesamowitych przygód, najpierw w dżungli Nowego Jorku, a potem – w tej prawdziwej.

Dżungla / Forum FilmDżungla / Forum Film

Klimt to wysmakowana plastycznie opowieść o życiu jednego z najniezwyklejszych malarzy schyłku XIX i XX stulecia. Twórcy, którego przepełnione erotyzmem wizje malarskie budziły zgorszenie nawet w dekadenckich kręgach socjety. Mistrza, który wielbił piękno kobiecego ciała i uwieczniał je na płótnach w sposób idealny. Człowieka, który kochał całym sobą każdą ze swoich muz, choć było ich tak wiele. Uwielbianego, nienawidzonego, odrzucanego, tyleż genialnego, co szalonego. Poznaj czasy i życie jednego z największych mistrzów malarstwa. Człowieka, który zmienił oblicze nowoczesnej sztuki. Zobacz jeden z najniezwyklejszych filmów, jakie powstały poza Hollywood.

Klimt / ITI CinemaKlimt / ITI Cinema

W tym tygodniu mamy w kinach również polską producję – komedię Krótka histeria czasu.Tomek (Mateusz Damięcki), student ostatniego roku fizyki, zakochuje się w pięknej Julii (Kamilla Baar) – dziewczynie swojego kumpla z roku – Jarka (Krzysztof Zych). Tomek zdaje sobie sprawę, że szansa na odbicie Julii jest raczej niewielka, jednak za wszelką cenę pragnie znaleźć się w jej pobliżu. Z pomocą przychodzi mu nieświadom niczego Jarek, proponując podwójną randkę: Tomek ma przyprowadzić na kolację swoją partnerkę, on zabierze Julię. Problem w tym, że Tomek aktualnie jest sam. Pespektywa wieczoru spędzonego w towarzystwie uroczej Julii jest jednak na tyle obiecująca, że nie mając większego wyboru, umawia się z najbardziej irytującą koleżanką z roku – Martą (Lucyna Piwowarska-Dmytrów). Od tej chwili sprawy zaczynają przybierać dosyć nieoczekiwany obrót.

Krótka histeria czasu / VivartoKrótka histeria czasu / Vivarto

Rose (Radha Mitchell) rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie swojej córki Sharon z dziwnej choroby, która skazuje dziewczynkę na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Postanawia zabrać córkę w podróż do Silent Hill – miasteczka, którego nazwę dziewczynka bezustannie przywołuje w snach. Chociaż mąż Christopher (Sean Bean) jest temu zdecydowanie przeciwny, Rose jest przekonana, że tylko wybierając się do tajemniczego miasteczka znajdzie rozwiązanie problemu. Kiedy zbliżają się do miasteczka, na drodze pojawia się zagadkowa postać, doprowadzając do wypadku. Po odzyskaniu przytomności, Rose stwierdza, że córka znikła. Z pomocą nieustraszonej policjantki (Laurie Holden), Rose rozpoczyna poszukiwania córki w Silent Hill. Spowitą we mgle osadę, którą wiele lat temu spustoszył potężny pożar, zamieszkują udręczone istoty, a nawiedzająca miasteczko ożywiona Ciemność dokonuje koszmarnej transformacji wszystkiego, czego tylko dotknie. Walcząc o odzyskanie córki, Rose poznaje coraz więcej sekretów Silent Hill: pełną przemocy i zakłamania purytańską przeszłość, przez którą osada stała się miejscem przeklętym. Odkrywa, że jej córka jest częścią wielkiego, przerażającego planu.

Silent Hill / MonolithSilent Hill / Monolith

Mocny, realistyczny i wstrząsający obraz życia na przedmieściach Johannesburga w rytmie pulsującej tanecznej muzyki kwaito – tak opisywany jest Tsotsi. Festiwalowe wydarzenie roku – zdobywca Oscara dla Najlepszego Filmu Zagranicznego, nagrody publiczności w Toronto, nominowany do Złotych Globów, Europejskich Nagród Filmowych, BAFTA. Film pokazuje sześć dni z życia młodego, bezwzględnego gangstera Tsotsi. Pewnej nocy pijany i rozwścieczony ciężko rani przypadkową kobietę i kradnie jej samochód. Odjeżdżając nie wie, że na tylnym siedzeniu jest dziecko…

Tsotsi / Best FilmTsotsi / Best Film

W filmie X-Men: Ostatni bastion, zwieńczeniu filmowej trylogii ?X-Men?, wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania prowadzi do odwrócenia biegu historii. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów – Charlesa Xaviera, który naucza tolerancji, i Erika Lehnsherra, który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie – dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory.

X-Men: Ostatni bastion / CinepixX-Men: Ostatni bastion / Cinepix

Na DVD mogę polecić Wam w tym tygoniu tylko 2 filmy: dramat wojenny Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej oraz thriller Wykolejony.

A tak prezentują się co ciekawsze pozycje telewizyjne:

Godziny szczytu – TVN piątek 26.05.2006 20:15
Łowca jeleni – Polsat piątek 26.05.2006 22:15
Papillon – TVP 1 piątek 26.05.2006 22:30

Zabijanie na śniadanie – Polsat sobota 27.05.2006 21:00
Ostatni bastion – TVN sobota 27.05.2006 21:45

Mickey Niebieskie Oko – TVN niedziela 28.05.2006 20:05
Następne 48 godzin – TVN niedziela 28.05.2006 23:45
• Szczęki III – TVN niedziela 28.05.2006 00:20

pozdrawiam…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ja za godzine obejrze x-mana a jutro pewnie dŹunglę ;-) mam nadzieje ze warto – na niedziele zostawiam silent hilla ;) pozdrawiam ;)

leprechan

wybiram sie na krotka histerie, chociaz na nic ciekawego sie nie nastawiam mimo sympatii do matwiejczyka…
tsotsi mi sie nie podobal, zbyt plytki, ale oglada sie przyjemnie.
a i jeszcze na klimta trzeba isc ;)

Proszę czekać…