na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Telekamery 2008 - Nominacje 0

Czy Agnieszka Dygant po raz kolejny odbierze statuetkę?

NianiaNiania

Telekamery organizowane przez magazyn telewizyjny Tele Tydzień zostaną rozdane po raz jedenasty. W tym roku jest 10 kategorii nagród. Nie zobaczymy zwycięzcy kategorii Kabarety, bowiem zastąpiono ją kategorią Komentator sportowy. Kamil Durczok – zdobywca trzech Telekamer Tele Tygodnia, otrzyma Złotą Telekamerę. Przypomnijmy, że w tym plebiscycie zwycięzców wybierają widzowie.

W kategorii serial kryminalny i sensacyjny rywalizują starsze: Kryminalni, Fala Zbrodni i PitBull oraz nowe: Tajemnica twierdzy szyfrów i Twarzą w twarz. 9. i 10. edycję w tej kategorii wygrał serial Kryminalni. Czy powtórzą sukces?

O tytuł najlepszego serialu obyczajowego walczyć będą: Klan, Na Wspólnej, Plebania, Pierwsza miłość i nowość TVP 2 – Barwy szczęścia. Ulubieniec widzów – M jak miłość odebrał już trzy statuetki, więc w tym roku nominowany być nie może. Wcześniej również trzy nagrody odebrał serial Na dobre i na złe. A może to Klan doczeka się wreszcie tytułu dla najlepszego po raz trzeci?

Kategoria dla najlepszego serialu komediowego jest zasilona przez: Nianię, Ranczo, I kto tu rządzi, Świat według Kiepskich oraz Faceci do wzięcia. Biorąc pod uwagę popularność Rancza zdaje się być pewnym, że produkcja TVN-u – Niania nie powtórzy sukcesu sprzed roku.

O miano najlepszej aktorki ubiegać się będzie pięć pań: Agnieszka Dygant, Anna Guzik, Urszula Grabowska, Ilona Ostrowska i Teresa Lipowska. Każda z tych pań jest znana. Ilona Ostrowska jako Lucy z Rancza ma szanse na zdobycie nagrody choćby ze względu na popularność serialu. Agnieszka Dygant już raz nagrodę zdobyła, Teresa Lipowska, dzięki M jak miłość może powtórzyć sukces Małgorzaty Kożuchowskiej, a Urszula Grabowska nie gra przecież jedynie w Na dobre i na złe. Wielkie szanse ma również Anna Guzik. We wzroście rozgłosu tej młodej aktorki z pewnością pomógł występ w programie Taniec z gwiazdami.

Czy Ranczo pomoże Cezarowi Żakowi w zdobyciu nagrodyCzy Ranczo pomoże Cezarowi Żakowi w zdobyciu nagrody

Tomasz Kot, Mikołaj Krawczyk, Paweł Małaszyński, Robert Więckiewicz oraz Cezary Żak walczyć będą w kategorii najlepszy aktor . I tutaj jednoznacznie nie można typować zwycięzcy. Najmniejsze szanse zdaje się mieć Mikołaj Krawczyk i Robert Więckiewicz. Jednak nie przesądzajmy faktów. Nieraz wybór zwycięzcy był zaskoczeniem.

Resztę nominacji można obejrzeć na oficjalnej stronie nagród. Przez specjalny formularz można również zagłosować na swoich faworytów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

lifemovie

Link do Niani prowadzi nie do serialu, a do Filmu Niania McPie..

homerowa

Ja mam swoje typy ale czy to cos zmieni :-)
Informacje – Małgorzata Wyszyńska
Publicystyka- Bogdan Rymanowski
Komentator sportowy- Przemysław Babiarz
Rozrywka- Kinga Rusin
sERIAL KRYMINALNY I SENSACYJNY – Twarza w twarz
Serial komediowy – Świat wg Kiepskich
W Muzyce mam dylemat miedzy Edyta a Justyna, obie fantastyczne ale i tak pewnie wygra Doda.
A Aktorzy ciezko mi wybrac bo niewiele znimi ogladam zwlaszcza tutaj za granica,a pewnie wygraja ci z niani :-)

Proszę czekać…