widoczny tu i tam. hasam.

Złote Kaczki rozdane! 0

25 maja odbyła się uroczysta gala rozdania Złotych Kaczek przyznawana przez czytelników miesięcznika FILM i internautów. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Andrzej Chyra i Jolanta Fraszyńska.

Złote Kaczki obchodziły w tym roku 50 jubileusz, z tej okazji redakcja FILMu przyznała honorową kaczkę pośmiertnie dla Wojciecha Jerzego Has, którego film Rękopis znaleziony w Saragossie został uznanym najlepszym filmem 60-lecia. W innych kategoriach o zwycięzcach decydowali czytelnicy i internauci.

Złota KaczkaZłota Kaczka

W kategorii najlepsza polska aktorka wygrała Jolanta Fraszyńska za rolę w Skazany na bluesa, który opowiada dramatyczną historię ikony pop kultury – Ryśka Riedla. W rywalizacji o kaczkę pokonała między innymi Krystynę Jadnę (Wróżby Kumaka) i Kinge Preis (Komornik). Zaś najlepszym 2005 roku został Andrzej Chyra za swoją rolę bezwzględnego komornika w najnowszym filmie Feliksa Falka.

Najlepszym obrazem ubiegłego roku został Komornik, który pokonał wiele innych ciekawych produkcji tj. Jestem Doroty Kędzierzawskiej, PitBull Patryka Vegi, a także Skazany na bluesa Jana Kidawy-Błońskiego.

Czytelnicy FILMu docenili także ludzi kina z zagranicy. W kategorii najlepszy film triumfował Za wszelką cenę Clinta Eastwooda, opowiadający historię zwykłej dziewczyny, która chciała zostać bokserką, a w główną rolę wcieliła się Hilary Swank. Laury za najlepszego aktora zagranicznego przypadły Billowi Murrayowi za film Jim’a Jarmusch’a Broken Flowers. Za najlepszą edycję DVD wydaną w Polsce uznano Charlie i fabryka czekolady, a najważniejszym wydarzeniem filmowym wybrano nową ustawę o kinematografii.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

k4c5er

Złote Bizony :P

ciekawe kiedy zmienia nazwe nagrod ;P na zlote indyki ;) albo zlote sowy ;)

Proszę czekać…