Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Na platformie Netflix będzie można grać w gry 0

Netflix rozwija się z każdy kolejnym rokiem. Niebawem amerykański gigant zrobi następny krok do przodu.

Serwis streamingowy ogłosił rozpoczęcie współpracy ze studiem Telltale Games, które będzie zajmowało się tworzeniem dla Netfliksa interaktywnych gier wideo. Oczywiście będą one dostępne w usłudze amerykańskiej platformy, a ich tematem przewodnim będą najbardziej hitowe produkcje.

Z pierwszych informacji wynika, że Netflix oraz Telltale Games stworzą grę na podstawie znakomicie przyjętego przez krytyków i publiczność serialu – Stranger Things. Dla amerykańskiej firmy produkującej gry komputerowe nie będzie to żadna nowość. Na liście ich prac można znaleźć chociażby takie tytuły, jak "The Walking Dead" czy "Game of Thrones", czyli tytuły bazujące na innych hitowych serialach.

Zanim gra oparta o Stranger Things trafi na Netfliksa, platforma zaoferuje swoim klientom coś innego. Na początek będzie to interaktywna gra "Minecraft: Story Mode". Gry tworzone przez Telltale Games są niezwykle charakterystyczne i można ja nazwać interaktywnym filmem, w którym gracz decyduje o losach bohaterów. Poniżej zwiastun gry "Minecraft: Story Mode":

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Proszę czekać…