3 sezony w 8 minut 15 sekund!

Przed startem 4 sezonu Zagubionych stacja ABC zrobiła 8 minutowe podsumowanie trzech pierwszych sezonów!

Dokładnie 8 minut i 15 sekund zajęło streszczenie 70 odcinków, czyli trzech pierwszy sezonów. Licząc średnio 42 minuty na odcinek 2940 minut akcji serialu. Serial ma na swoim koncie sześć nagród Emmy, Złotego Globa oraz nagrody Saturn dla najlepszego serialu dramatycznego, nagroda Ves, Nagrody Eddie, wyróżnienia wręczane przez członków Stowarzyszenia Montażystów Filmowych. Ma również miliony fanów na całym świecie. W Polsce sezon drugi Zagubionych średnio oglądało 4,1 mln widzów, trzeci już o ponad 700 tys. widzów mniej (3,37 mln). Ile osób dodatkowo oglądało serial na swoim komputerze nie wiadomo, ale kto wie, czy liczby nie byłby podobne.

Kadr z serialu Zagubieni sezon IIKadr z serialu Zagubieni sezon II

Czwarty sezon Zagubionych w amerykańskiej stacji ABC zadebiutuje na początku lutego przyszłego roku. Telewizja ABC, która emituje w USA Zagubionych ogłosiła, że serial skończy się na szóstym sezonie. Kolejne trzy sezony będą liczyć po 16 odcinków, czyli łącznie powstanie ich jeszcze 48. Finałowy odcinek całej serii – numer 119 zostałby wyemitowany w sezonie 2009/2010. Od czwartego sezonu serial ten ma być emitowany bez przerw zimowych, gdyż swoją emisję zaczynałby w styczniu lub lutym i kończył nieprzerwanym cyklem dopiero wczesnym latem.

Geneza serialu sięga stycznia 2004 roku. Szef ABC Lloyd Braun zamówił scenariusz, którego realizację planował już do pewnego czasu. Pierwsze scenariusze go nie zadowoliły dlatego zwrócił się do J.J. Abramsa, który napisał zupełnie nowy scenariusz do odcinka pilotowego. Był do najdroższy odcinek w historii ABC i mówi się, że kosztował od 10 do 14 milionów dolarów. Wydatki szybko się zwróciły i Zagubieni bardzo przyczynili się do znacznego wzrostu popularności stacji ABC.

Szczegóły czwartego sezonu znajdziecie tutaj , ale Uwaga! TEKST ZDRADZA SZCZEGÓŁY FABUŁY CZWARTEGO SEZONU LOST.

Tutaj obejrzysz skrót trzech pierwszych sezonów.