Zbliżają się Lejdis! 0

Już za miesiąc premiera długo oczekiwanej kobiecej odpowiedzi na Testosteron. Prezentujemy trzy zwiastuny!

Wszystko zaczęło się w 2002 roku w warszawskim teatrze Montownia, gdzie odbyła się prapremiera sztuki pod tytułem Testosteron. Sztukę obejrzało w stolicy blisko 100 tys. widzów. W kolejnych miastach było podobnie. W Krakowie, Łodzi, Jeleniej Górze, Bielsku-Białej i Nitrze na Słowacji ciężko było dostać bilet. Sztuka była jednym z największych hitów teatralnych Polski ostatnich lat

Kadr z filmu Lejdis 2008Kadr z filmu Lejdis 2008

5 lat później powstał film. W pierwszy weekend wyświetlania 255 040 widzów obejrzało komedię w reżyserii Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego zatytułowaną Testosteron. Na liście najchętniej oglądanych polskich premier ostatnich 5 lat film zajął 3 miejsce. Kiedy inne przeboje zawsze traciły w drugim tygodniu wyświetlania Testosteron dalej cieszył się dużą widownią i spadła ona zaledwie o 7,5%. Łącznie było to już 675 208 widzów ( dla porównania: Ryś – 543 887 widzów, Świadek koronny – 566 619 widzów, Dlaczego nie! – 555 585 widzów).

22 dni po premierze media donosiły, że film zbliża się do miliona widzów (998 363 widzów oraz wpływy 15.277.061,00 zł brutto). Miał to być drugi tytuł roku 2007 po Dlaczego nie!, który przekroczy milion widzów. Oczywiście na milionie się nie skończyło i w chwili wydawania filmu na DVD obejrzało go w kinach 1 350 000 widzów.

Wszystko dlatego, że komediowym kunsztem wykazali się Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Krzysztof Stelmaszyk, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak i Tomasz Kot. Na naszym forum pojawiały się komentarze Nie lubię polskich filmów ani seriali, ale Testosteron jest GENIALNY!!, Polskie Kino w dobrym starym stylu. pisał Malin. Film świetnie pokazuje bardzo męski punkt widzenia, z którym wielu osobom nie sposób się nie zgodzić.

I właśnie o ten punkt widzenia najbardziej chodziło twórcom przy kręceniu Lejdis. Tym razem to kobiety mają głos a na ekranach w głównych rolach kobiecych Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna, Magdalena Różczka. Lejdis to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu – podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów Seks w wielkim mieście, Gotowe na wszystko – to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia.

Kadr z filmu Lejdis 2008Kadr z filmu Lejdis 2008

Pierwszy moment, w którym poznajemy Lejdis to zabawa sylwestrowa, zorganizowana – co jest wieloletnim zwyczajem naszych bohaterek – w samym środku lata. Łucja, Korba, Monia i Gośka wypowiadają marzenia na nadchodzący nowy rok Lejdis. Już następne godziny pokażą, że życzenia te okażą się trudne, a wręcz niemożliwe do spełnienia. Dlaczego? To dość oczywiste: z powodu podłości mężczyzn.

Premiera Lejdis 1 lutego. Już dzisiaj możesz zobaczyć u nas trzy zwiastuny promujące film – Zwiastuny 3 ?

Informacje dotyczące fabuły pochodzą z pressbooków.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Baniek 2008-01-23

Idę na to do kina:) Jeśli będzie podobny do Testosteronu to będą dobrze wydane pieniądze :)

Proszę czekać…