na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

4 tysiące godzin reklam 0

Polsat uzyskał największe wpływy ze sprzedaży spotów

Z danych AGB Nielsen Media Research wynika, że w tym roku to nie TVN a Polsat zarobił najwięcej ze sprzedaży reklam.

Co prawda różnica jest niewielka, ale TVN stracił pozycję lidera. Polsat, który wyemitował 198 tysięcy reklam (o 9% więcej niż w 2006 roku) zarobił 2,23 mld zł (wzrost o 17%). TVN, który wyemitował 208 tysięcy spotów (wzrost o 15%) zarobił 2,17 mld (7% więcej niż w 2006 roku). Warto jednak wspomnieć, że agencja całość obliczyła na podstawie standardowego cennika, który nie uwzględnia rabatów itp.

Na dalszych miejsach stacje Telewizji Polskiej. Jedynka nadała 124 tysiące spotów (wzrost to aż 35%), dzięki czemu zarobiła ponad 1,5 mld złotych. Dwójka zaś nadała o 42% więcej reklam niż w roku 2006. Dzięki liczbie 122 tysięcy reklam zarobiła ona nieco ponad 1 mld złotych.

W roku 2007 czas reklam w ogólnopolskich telewizjach przekroczył 4000 godzin (nieco ponad 20% wzrostu).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Trophy

Najgorzej jest jak na Polsacie film przerywany jest losowanie lotto. :/ To dopiero czasochłonne.

kill

I oni śmieją jeszcze żądać od nas płacenia Abonamentu… Najwyraźniej 2.5 mld ( tvp1 i 2 only) to za mało. Banda.

fizban

wez daj spokoj w tym polsacie reklamy takie dlugie ze przegiecie… sie mi nic nie chce ogladac jak wiem ze reklama wyskakuje na 12 min
wrrr ble

Elros fizban

Na 12 min i co gorsze – co 12 min czasu trwania filmu. :]

Spinnaker Elros

Popieram! W kwestii reklam to ja już wolę TVN, pamiętam jak emitowali Troję i film leciał przez całe pół godziny bez reklamy, później kilka minutek przerwy i kolejne pół godziny, i to mi się bardzo podobało :)

Elros Spinnaker

Film na Polsacie (w rzeczywistości trwający 121 min – włącznie z napisami końcowymi) i to naprawdę dobry (nie byle co) w poniedziałkowy wieczór trwa zwykle od 21.00 do północy.

Elros

Czemu nie zaskoczony jestem tym faktem, że Polsat jest liderem wśród reklamodawców w tv? Może by jeszcze taka kolejna kara się przydała? Co wtedy Polsat na to? Poczułby stratę? Oj wątpię, no, ale na reputacji by się znów przejechał.

Proszę czekać…