Jestem Legendą 2 w drodze?

Warner Bros ogłosiło, że szykuje się do sequelu hitu z Willem Smithem

Wydostała się informacja, że Warner Bros szykuje się do sequela reżyserowanego przez Francisa Lawrence'a filmu z Willem Smithem. Wiadomo jednak, że Richard Matheson, autor książki na podstawie którego powstało Jestem Legendą wypisał się z tego projektu.

Will Smith w filmie Jestem legendą 2007Will Smith w filmie Jestem legendą 2007

Warto zaznaczyć, że od premiery 14 grudnia film zarobił już na całym świecie niezłe 332,1 miliona dolarów, stając się bez wątpienia jednym z hitów zeszłego roku.

Oczywiście cała informacja nie oznacza, że sequel ma już zielone światło i szykują się do tworzenia scenariusza. Gdyby jednak wszystko poszło wedle życzeń Warner Bros to byłby pierwszy raz, gdy ta historia, która doczekała się już paru ekranizacji, miałaby nakręcony kinowy sequel. Z drugiej strony aż ciekawość zżera i zarazem obawa co mogą wymyślić bez autora książki.

Fabuła filmu mówi, że Robert Neville to ostatni człowiek na Ziemi… towarzystwa mu jednak nie brakuje. Wszyscy inni, mężczyźni, kobiety i dzieci, zamienili się w wampiry żądne krwi Neville′a. Za dnia bohater przeobraża się w myśliwego tropiącego śpiące potwory w opuszczonych ruinach cywilizacji. Nocą barykaduje się w domu i modli o nadejście świtu…

No nic, trzeba czekać na jakieś dalsze informacje, czy projekt dostanie zielone światło, czy też zostanie kompletnie zaniechany.