Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST 0

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat, autorstwa Emily M. Danforth. Film wywołał gorące komentarze na wielu światowych festiwalach, został uhonorowany Nagrodą Główną Jury w Sundance. Jedną z głównych ról gra Sasha Lane, o której głośno zrobiło się po debiucie w filmie American Honey.

Reżyserką oraz współscenarzystką jest Desiree Akhavan, znana z popularnego serialu Dziewczyny. Rola została jej zaoferowana po tym, jak Lena Dunham obejrzała jej nominowany do nagrody publiczności na MFF w Sundance, film Odpowiednie zachowanie, obraz inspirowany osobistymi doświadczeniami Akhavan.

Opowieść koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym w tym samym czasie, gdy dojrzewająca dziewczyna odkrywa własny homoseksualizm.

Cameron trafia pod opiekę babki ze strony ojca oraz konserwatywnej ciotki Ruth. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką Coley, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”.

W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Z ich pomocą bohaterka postanawia zawalczyć o własne życie i własne przekonania…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

chudini0505 2018-11-08

dlaczego nie ma linku d o filmu o którym piszecie to ja nie czaje

chudini0505 ZSGifMan 2018-11-09

@ZSGifMan film to ja sobie potrafie znalezc, tylko zawsze powinien byc w artykule, tam mysle

ZSGifMan chudini0505 2018-11-09

@chudini0505 Przecież wiem, owszem – powinien, ale to ludzie piszą tu, a nie maszyny i czasem coś zwyczajnie zapomną lub się pomylą…

ZSGifMan 2018-11-09

Biorąc pod uwagę, że ten American Honey to straszny średniak, to nie wróżę za wiele temu z tematu.

Proszę czekać…