Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Powstanie serial 'Kolekcjoner kości' 0

Stacja NBC przekształci popularny kryminał Kolekcjoner kości w serial telewizyjny.

Coraz więcej kinowych, pełnometrażowych projektów zostaje przejętych przez telewizyjny format. Spotkało to m.in. franczyzę Hannibala Lectera (serial Hannibal), Martwe zło (Ash vs. Evil Dead) oraz postać antychrysta z cyklu Omen (serial Damien). Nawet Władca Pierścieni doczeka się swojego telewizyjnego odpowiednika. Podobna sytuacja czeka Kolekcjonera kości.

Kryminał z 1999 roku opowiada o seryjnym mordercy, który na miejscach zbrodni pozostawia ślady, mające naprowadzić policję na jego trop. Może go powstrzymać jedynie Lincoln Rhyme (Denzel Washington), niegdyś czołowy detektyw w kraju. Po tragicznym wypadku, który na zawsze zmienił jego życie, Rhyme jest przykuty do łóżka. Może jedynie obserwować nieudolne poczynania swoich kolegów. Los styka go z młodą policjantką Amelią Donaghy (Angelina Jolie). Kobieta staje się jego oczami i uszami, dostarczając mu kolejnych dowodów.

Fabuła serialu odwoła się do filmu oraz oryginalnej powieści wydanej w 1997 roku. Chociaż twórcy nie skupią na bezpośredniej adaptacji wskazanych tekstów, na pewno zachowają ich koncept oraz klimat. Przedsięwzięcie znajduje się na wczesnym etapie produkcji. Szczegóły obsady oraz data premiery pozostają nieznane.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-11-20

"Coraz więcej kinowych, pełnometrażowych projektów zostaje przejętych przez telewizyjny format."
Super, to jeszcze teraz czekam tylko na zwykłego kolekcjonera (Kolekcjoner, w org. 'Kiss the girls') i oczywiście co odcinek… nowa porwana dziewczyna ;p

Proszę czekać…