Heath Ledger nie żyje!

28-letni australijski aktor Heath Ledger został znaleziony martwy w apartamencie na Manhattanie.

Heath Ledger został znaleziony martwy we wtorek w prawdopodobnie swoim apartamencie na Manhattanie. Policja twierdzi, że aktor mógł przedawkować narkotyki bądź leki, lub popełnić samobójstwo. Został odnaleziony przez pokojówkę, która weszła do jego pokoju, aby powiadomić o przybyciu umówionego masażysty i odnalazła ciało aktora. Miał 28 lat.

Urodził się w Australii. Był nominowany do Oscara za rolę Ennisa Del Mara w Tajemnicy Brokeback Mountain. Na planie tej produkcji poznał aktorkę Michelle Williams, z którą miał córkę, Matildę Rose. Ich związek trwał 3 lata. Aktor dorastał w Perth. Od 10 roku życia interesował się filmem. W wieku 16 lat przeprowadził się do Sydney, aby tam rozwijać swoją karierę aktorską. Szybko otrzymał rolę w kilku filmach telewizyjnych. Po kilku niezależnych obrazach i głównej roli w serialu Prawo miecza, Ledger wyjechał do Los Angeles, po czym pojawił się u boku Julii Stiles w Zakochanej złośnicy, komedii dla młodzieży.

Ledger niedawno zakończył pracę na planie The Dark Knight, kontynuacji Batmana – Początek. Jeszcze nie wiadomo jaki wpływ będzie miała jego śmierć na premierę filmu. Aktora można było również oglądać w Obłędnym rycerzu,Patriocie oraz w Czekając na wyrok.

Od 3 września 2007 roku na ekranach kin obraz I'm Not There, gdzie Ledger wcielił się w postać Boba Dylana. Za jakiś czas miał zacząć pracę przy filmie The Imaginarium of Dr. Parnassus, Terry'ego Gilliama.