Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reboot 'Resident Evil' w drodze - znaleziono reżysera 0

Kultowa seria gier wideo "Resident Evil" po raz pierwszy została zekranizowana w 2002 roku. Od tamtego czasu powstało kilka sequeli, jednak teraz hollywoodzcy producenci zamierzają zrealizować kinowy reboot.

Constantin Film, które obrało sobie za cel nakręcić nową odsłonę serii "Resident Evil", znalazło człowieka, który zajmie się reżyserią. Jak donosi portal Variety wybór padł na Johannesa Robertsa. Oprócz stołka reżyserskiego twórcy takich filmów, jak Podwodna pułapka oraz Po tamtej stronie drzwi powierzono zadanie poprawienia scenariusza, nad którym wcześniej pracował Greg Russo.

Reboot jest dla studia Constantin Film projektem priorytetowym. Na temat odświeżenia cyklu mówi się od pierwszej połowy 2017 roku. Wydaje się, że wreszcie ten dzień nadejdzie. Jednym z producentów nowego filmu będzie James Wan. Zdjęcia mają wystartować w przyszłym roku. Na ekranie zobaczymy nową obsadę aktorską.

Dotychczas kinowy cykl "Resident Evil" zarobił na całym świecie 1,2 mld dolarów, co jest rekordem jeśli chodzi o wszystkie ekranizacje gier wideo.

W poprzednich odsłonach w rolę główną wcielała się Milla Jovovich. Resident Evil z 2002 roku rozgrywał się w zamkniętym kompleksie badawczym, w którym dochodzi do uwolnienia groźnego wirusa. Powoduje on, że ludzie zamieniają się w żądne krwi zombiaki. Grupa ludzi, którym udało się uniknąć zarażenia próbuje wydostać się z tajnego laboratorium.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…