Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

IMDb uruchamia usługę streamingową 2

IMDb to portal filmowy kojarzony przede wszystkim z wielką bazą filmów oraz seriali. Dzięki Amazonowi serwis będzie posiadał kolejną ważną usługę.

Amazon uruchomił Freedive – bezpłatną platformę streamingową, która będzie się różniła od serwisu Prime Video czy Netflixa tym, że będą tam reklamy. Na razie z usługi można korzystać tylko w Stanach Zjednoczonych, między innymi dzięki urządzeniu Amazon Fire TV, a także w pakiecie Amazon Prime.

Freedive to niezwykle ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą płacić za serwisy streamingowe i nie mają nic przeciwko reklamom. W ofercie znalazły się już dwa hitowe seriale dostępne na Amazonie – Jack Ryan i The Marvelous Mrs. Maisel. Jesli chodzi o filmy to możemy tam znaleźć takie tytuły, jak Memento, Foxcatcher, Drive, Duża ryba i Adaptacja.

Tak naprawdę użytkownicy IMDb korzystają z portalu do odkrywania nowych filmów i seriali, aby zdecydować, które z nich obejrzeć. Dzięki IMDb Freedive będą również mogli bezpłatnie oglądać filmy i seriale na IMDb oraz wszystkich urządzeniach Amazon Fire TV. Naszym kolejnym celem jest poszerzenie bazy oraz dodanie możliwości oglądania treści na urządzeniach mobilnych.

Col Needham, założyciel i dyrektor generalny IMDb

Aby korzystać z Freedive wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem IMDb. Sam serwis oczywiście będzie promował usługę i na profilu danego filmu bądź serialu będzie można znaleźć informację czy jest on dostępny do obejrzenia.

Niestety na razie nie ma nigdzie informacji na temat tego czy usługa będzie dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Rossellinique 2019-01-11

Fajna i ciekawa opcja, mam nadzieję, że się przyjmie i stanie się bardziej dostępna również i u nas.
Marzę sobie, że portale filmowe nawiążą współprace z platformami i przy danym tytule produkcji będzie można zobaczyć czy i gdzie jest to dostępne do obejrzenia :)

Grzegorz_Derebecki hejfalubaz 2019-01-12

@hejfalubaz @Rossellinique Przecierz u nas jest już taka opcja. Obecnie obsługujemy netflix, showmax, hbogo – kolejne platformy w drodze. Nie dość, że widać te informacje na stronie filmu (np: https://fdb.pl/film/408498-ray-donovan) to można sobie w katalogu filtrować filmy po serwisach streamingowych. np https://fdb.pl/filmy/hbogo https://fdb.pl/filmy/netflix

Rossellinique Grzegorz_Derebecki 2019-01-12

@Grzegorz_Derebecki Ooo! Super!
Proszę wybaczyć, ale jak dotąd nie byłam tu aktywna, dopiero ostatnio nadrabiam braki. W takim razie mam więcej powodów by się tu przenieść na amen ;) Dziękuję bardzo za uświadomienie :)

Spiff Grzegorz_Derebecki 2019-01-13

@Grzegorz_Derebecki – no jest informacja, że dana produkcja jest np. na Netflixie, ale co z tego? Mogę to obejrzeć za darmo z reklamami, bo jakoś nie widzę takiej opcji.

Grzegorz_Derebecki Spiff 2019-01-13

@Spiff a czy wszystko musi być na świecie za darmo? My tylko pokazujemy gdzie można dany film zobaczyć. Jak ktos ma netflixa wykupionego to dzięki temu może się dowiedziec, że tam obejrzy ten film.

Spiff Grzegorz_Derebecki 2019-01-14

@Grzegorz_Derebecki Jasne. Wybacz – nie doczytałem, że odpowiadasz na drugą część komentarza Rossellinique, a zasugerowałem się, że "Przecierz u nas jest już taka opcja" (w domyśle ta z IMDb). Pozdrawiam!

Proszę czekać…