Robert Pattinson w odległym kosmosie! 0

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu science fiction High Life. Produkcja jest anglojęzycznym debiutem francuskiej reżyserki, Claire Denis.

Obraz opowiada o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną poza granice naszego układu słonecznego. W trakcie wyprawy na jej uczestnikach przeprowadzane są eksperymenty mające sprawdzić możliwość poczęcia i utrzymania życia w warunkach pozaziemskich. Zamknięty w przestrzeni kosmicznego statku, mający opinię twardziela Monte (Robert Pattinson) odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucie – miłość do urodzonej w wyniku zabiegu in vitro córki. Monte nie został ojcem z własnej woli. Był w grupie więźniów, którzy dostali szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą. Zdecydował się, bo wolał to niż śmierć w więzieniu. Willow urodziła się już na statku. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury – miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć. Na ekranie zobaczymy też Agatę Buzek oraz Juliette Binoche.

W obsadzie znaleźli się również Mia Goth, Patricia Arquette, Lars Eidinger, Ewan Mitchell, Jessie Ross oraz raper André 3000.

Claire Denis to wielokrotnie nagradzana francuska reżyserka. Scenariusz High Life to dzieło samej Denis oraz Zadie Smith i Nicka Lairdema. Za zdjęcia do filmu odpowiada Agnes Godard.

Polski Instytut Sztuki Filmowej wsparł produkcję kwotą 1,5 mln złotych. Autorem części zdjęć do filmu jest Tomasz Naumiuk, a scenografii Mela Melak. Warto dodać, że mamy jeszcze jeden polski akcent… Za charakteryzację odpowiada Marcin Rodak.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…