"May the Force Be With You"

Josh Brolin nowym Terminatorem? 0

W wywiadzie dla serwisu The Two-One-Three, reżyser Terminator Salvation: The Future Begins zasugerował, że Josh Brolin być może wcieli się w legendarną postać wykreowaną przez Arnolda Schwarzeneggera.

Reżyserem filmu jest McG (Aniołki Charliego, Męski sport). Za scenariusz odpowiadają autorzy Terminatora 3: John D. Brancato i Michael Ferris, a wspomaga ich David C. Wilson. Pierwszą obsadzoną postacią jest John Connor, zagra go Christian Bale (Batman: Początek).

Josh Brolin to aktor ostatnio dość popularny, wystąpił w trzech filmach nominowanych do tegorocznych Oscarów: To nie jest kraj dla starych ludzi, American Gangster i W dolinie Elah. Polscy widzowie mogą go jeszcze kojarzyć z rolą doktora Williama Blocka w Grindhouse: Planet Terror w reżyserii Roberta Rodrigueza.

Jesteśmy na etapie przygotowawczym. Scenariusz w większości jest już gotowy, aczkolwiek zamierzamy jeszcze trochę nad nim popracować. Pracę te zaczniemy po zakończeniu strajku scenarzystów. Daję słowo, że za tydzień lub dwa dojdzie do jego zakończenia. – powiedział McG

Dodał, że czwarta część będzie się rozgrywać po Dniu sądu. Więc nie jest to właściwa kontynuacja, wiecie co mam na myśli? Będzie to trochę dziwne, ale Terminatory z dwóch pierwszy części będą wobec akcji dziejącej się w 2019 roku, przyszłością.

Pojawiły się ostatnio plotki jakoby John Connor nie był główną postacią, reżyser je zdementował: John Connor jest w tym filmie głównym graczem, ta część należy do Christiana Bale'a, który według mnie jest najbardziej utalentowanym aktorem swojego pokolenia.

Zapytany o to, kto byłby wymarzonym Terminatorem, McG wyjawił: Zapewne zdajcie sobie sprawę z tego jak wielki 'but' mamy do wypełnienia. Jeśli powrócicie i spojrzycie na pierwszy film, to jest to dość zabawne, ponieważ jest tyle znaczących różnić pomiędzy tym co Arnold stworzył w pierwszej, drugiej i trzeciej części. Chodzi mi o część zarówno fizyczną jak i psychiczną. Wystarczy spojrzeć na to, co Robert Patrick zrobił, aby przygotować się do roli. Ubóstwiam go, obsadzam go w każdym moim filmie. Trudno jest mówić o 'wymarzonym Terminatorze', to typowa rola na 'męskość'. Myślę, że żyjemy w czasach, gdzie większość aktorów jest bardzo zniewieścielałych, są wychudzeni, eleganccy, a tutaj potrzeba zdecydowanej 'męskości'.Są tacy aktorzy jak Russell Crowe czy Eric Bana, którzy wydają się odpowiednimi kandydatami, jednakże zawsze znajdą się jakieś wątpliwości. Josh Brolin jest bardzo interesujący (śmiech) – pożyjemy, zobaczymy.

Warto jeszcze przytoczyć tą wypowiedzieć reżysera:

Dobrze wiecie, iż ten film jest poważną częścią gatunku science-fiction. Jest dla mnie rzeczą bardzo ważną, szanować dzieła Jamesa Camerona, więc trochę z nim o tym porozmawiałem w Nowej Zelandii, gdzie kręci Avatar. Bardzo zachęcająco powiedział do mnie: >>>. Spójrz, byłem w tej samej sytuacji kontynuując Ridley'a Scotta w drugiej części Obcego – to jest jak 'to co robisz jest Ridley'a!'. Chciałem, moją pracą, wyrazić pełny szacunek do filmu Ridley'a. Podszedłem do reżyserii mając nadzieję, że usatysfakcjonuję najgorętszych fanów, a także umiejętnie budować coś co już wcześniej było. <<<< Nikt nie powstrzyma mnie od powiedzenia, że zakończymy naszą pracę powodzeniem, będziemy starać się ze wszystkich sił zrobić co w naszych mocach i myślę, że będzie dobrze chronieni przez Christiana Bale'a.

źródło: The Two-One-Three

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Krzysztof 2008-02-07

Nie no, dla mnie zawsze wymarzonym Terminatorem był jest i będzie Arnold Schwarzenegger…

mysza_007 Spinnaker 2008-02-07

pożyjemy zobaczymy , josh tak z twarzy nawet mi pasuje na takiego rzeźnika bez skrupułów……

Proszę czekać…