na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Niania Uma Thurman 0

Gwiazda Pulp Fiction i Kill Billa zagra w ekranizacji przygód Eloise.

Opowieści o niezwykle mądrej dziewczynce autorstwa Kay Thompson doczekały się już kliku adaptacji (Eloise z Hotelu Plaza, Gwiazdka Eloizy). Tym razem ma to być jednak produkcja kinowa, za której produkcję będzie odpowiadało studio HandMade Films. Reżyserem Eloise in Paris filmu ma być Charles Shyer (Alfie), a autorem scenariusza są Hallie Meyers-Shyer , Larry Spencer oraz Janet Brownell i Erin Joslyn. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w maju lub czerwcu, a premiera już za rok, na wiosnę.

Uma ThurmanUma Thurman

Ta część ma opowiadać o tym, jak Eloise wybiera się na tydzień mody do Paryża. Jak zwykle towarzyszy jej niania, której rolę zagra Uma Thurman.

Ta 38-letnia aktorka o imieniu hinduskiej bogini choć przed Pulp Fiction zagrała w kilku innych filmach, to tak naprawdę dopiero obraz Q. Tarantino przyniósł jej sławę i… nominację do Oscara. Zagrała wówczas piękną żonę gangstera. Dalej jej losy aktorskie toczyły się różnie, zdobyła Złotego Globa, ale i również trzy nominacje do Złotej Maliny. Quentin Tarantino postanowił jej jednak zaufać raz jeszcze i dał jej główną rolę w Kill Billu. Po raz kolejny jego wybór był bezbłędny, a o aktorce znów zrobiło się głośno.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MDW

No przecież Uma miała się już wycofać z aktorstwa. Było wyraźnie napisane w którymś newsie, że rezygnuje z grania w filmach na rzecz śpiewania. Uwielbiam "internetowe plotki" i ich prawdopodobieństwo realizacji. :)

Proszę czekać…