Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Hellboy': ile scen po napisach? 0

Hellboy trafił na ekrany kin 12 kwietnia 2019 roku. Fabuła skupia się wokół tytułowego półdemona, który musi zgładzić Krwawą Królową, ratując w ten sposób świat przed Apokalipsą. Jak przystało na niemal każdą adaptację komiksu, także tutaj znalazły się sceny po napisach. Ile scen po napisach ma Hellboy?

Debiutujący na ekranach kin Hellboy stanowi reboot serii o czerwonym półdemonie. Widowisko nie nawiązuje do duologii zrealizowanej w latach 2004-2008 przez Guillermo del Toro. Niepokojące raporty dochodziły już z okresu produkcji filmu. Twórcy nieustannie przepisywali scenariusz oraz przesuwali datę premiery w przyszłość. Niestety, efekt takich działań jest dotkliwie odczuwalny podczas seansu.

Fabuła skupia się na tytułowym detektywie do spraw paranormalnych. Tym razem Hellboy będzie musiał stawić czoła jednej z najpotężniejszych czarownic na świecie, Krwawej Królowej. Antagonistka zamierza spowodować Apokalipsę. Historia przepełniona jest nawiązaniami do brytyjskiej mitologii i baśń. Nie zabrakło nawet przeniesienia motywów z legend arturiańskich.

Hellboy bazuje na serii komiksów. Nic dziwnego, że na usta widzów ciśnie się podstawowe pytanie: ile jest scen po napisach?

Film posiada dwie sceny po napisach. Podobnie jak przystało na widowiska ze stajni Marvela, także tutaj jedna puszcza oko do widza, druga zapowiada kolejną część. W pierwszej scenie po napisach zobaczycie Hellboya, siedzącego przy grobie swojego ojca. Patetyczny ładunek emocjonalny zostaje w tym fragmencie rozładowany wizytą Homora Johnsona – łowcę nazistów oraz idola półdemona. Postać sugeruje głównemu bohaterowi, że zabicie Krwawej Królowej było zaledwie bitwą. Teraz czeka go prawdziwa wojna.

Druga scena przedstawia Babę Jagę, która daje zlecenie na zabicie Hellboya tajemniczemu Rosjaninowi. Najwyraźniej twórcy w bardzo optymistyczny sposób podeszli do planowania sequela.

Hellboy trafił na ekrany kin 12 kwietnia 2019 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

SerafinaMcMall 2019-04-13

Obejrzałam i nie ma rewelacyji, ale myślę, że film spodoba się mało wymagającemu widzowi.

Proszę czekać…