na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Animacja Ostatniej Wieczerzy 0

Reżyser Nightwatching chce animować znane arcydzieła malarskie.

Peter Greenaway wpadł na pomysł animowania wszystkich wielkich dzieł malarskich, a w pierwszą animacją ma być Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci, której jeszcze większą reklamę zrobił Dan Brown wymyślając teorię spiskową na jej temat i umieszczając ją w bestselerze Kod da Vinci. Sam reżyser jest również malarzem.

Kadr z filmu NightwatchingKadr z filmu Nightwatching

Co prawda ciężko sobie wyobrazić, jak z obrazu można zrobić film pełnometrażowy, ale reżyser już podał kilka informacji. Do każdego z dzieł zostanie napisany scenariusz oraz pojawią się głosy aktorskie. Do pierwszego filmu zostanie dopisana historia ukrzyżowania i będzie ona wyglądała tak, jak autor Ostatniej Wieczerzy czynił to na innych obrazach. Postacie zostaną ożywione. Po internecie chodzą plotki, że reżyser chce się również zająć Sądem Ostatecznym, freskiem Michała Anioła.

Ostatnim przedsięwzięciem Greenaway'a był obraz Nightwatching, w którym mogliśmy oglądać również polskich aktorów, wśród których byli: Krzysztof Pieczyński, Rafał Mohr, Maciej Zakościelny, Alicja Borkowska czy Agata Buzek. Obraz również był ściśle związany z malarstwem, a akcję filmu umieszczono w bardzo trudnym dla Rembrandta okresie jego życia. Powstał wówczas jeden z jego najlepiej znanych obrazów, Nocna straż, a sam malarz stracił żonę i trojkę swoich dzieci. Opowieść ukazuje intrygi, które towarzyszyły powstawaniu obrazu, sugerując, że kryje się w nim zakodowana informacja o morderstwie…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Ciekawy pomysł…

Proszę czekać…